Článek

Autorem vizuálního stylu České filharmonie pro následující sezonu je opět Studio Najbrt

Česká filharmonie je od svého založení v roce 1896 nejvýznamnějším českým symfonickým orchestrem a již před 1. světovou válkou si na evropských scénách vybudovala značné renomé. Do historie orchestru se během sto dvaceti let jeho existence zapsala celá řada českých i zahraničních osobností. Orchestr dnes tvoří přes 120 hudebníků v šestnácti nástrojových skupinách.

V roce 2017 vstupuje Česká filharmonie do své 122. sezony. Grafickou podobu všech materiálů, související s nadcházející sezonou, má již potřetí na starost Studio Najbrt. Hlavním motivem vizuálního styly zůstávají pestré motivy, inspirované výzdobou domovského Rudolfina. Třetí sezona je pojata jako další vrstva a samotné motivy jsou i živější než v předcházejících letech.

Plakáty pro 120—122 sezonu.

„Přibývá klonování. Mýtické obličeje hovoří samy se sebou. Ptáci neklidně poletují v hustém propletenci popínavých stonků, které stejně tak mohou být záznamovými křivkami skladeb jako konverzací v saloncích. Doba postoupila a zarůstající neorenesanční malby začínají překrývat jednoznačně digitální znaky,“ popisuje návrh Studio Najbrt. 

Autory nového vizuální stylu jsou Marek Pistora, Michal Nanoru a Aleš Najbrt. Jako písmo je použit Baskerville Original.

Studio Najbrt je autorem grafické úpravy i více než dvousetstranné publikace „Česká filharmonie 120. sezona“. Ta zachycuje momenty z výjimečně emotivní 120. sezony České filharmonie. Autorem fotografií je Petr Kadlec.

Zdroj a foto: najbrt.cz