Článek

Zabalte národní produkt a vyhrajte 25 tisíc korun

Mladý obalZabalte národní produkt a vyhrajte 25 tisíc korun

16. ročník mezinárodní soutěže určené mladým tvůrcům z celého světa byl právě vyhlášen. I v letošním roce přináší dvě nová témata a úkolem mladých designérů bude vymyslet pro ně co nejlepší obaly. Kromě samotného ocenění může být motivací i zvýšená odměna, letos dostanou vítězové obou kategorií každý po 25 tisících Kč.

Mladý obal 2011 si zachovává rozdělení na dvě kategorie. To bylo novinkou 15. ročníku soutěže. První kategorie, Produktový obal, cílí na produktové designéry a obalové konstruktéry. V této kategorii bude letos úkolem soutěžících zabalit národní produkt.

Druhá kategorie, Jiný pohled, se letos snaží přitáhnout pozornost grafických designérů a ilustrátorů. Tématem této inspirativní kategorie se stala „Kniha jako obal na slova“.

Přečtěte si plné znění pravidel na webu soutěže www.mlady-obal.cz.

Podívejte se na vítězné práce loňského ročníku Mladého obalu.

Uzávěrka soutěže je 15. března 2011. Účastníci se musí registrovat pomocí online registračního formuláře, kde jim bude přidělen jedinečný identifikační kód, a až poté zaslat svoji práci poštou na adresu organizátora.

-

Porota soutěže bude určena do konce ledna 2011. I v letošním roce zůstává jejím předsedou přední český obalový designér Jan Činčera. Vloni vedle něj v porotě usedl například designér, architekt a profesor na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, Jiří Pelcl, nebo rakouský produktový designér Thomas Feichtner.

Lákavou novinkou jsou zvýšené odměny. Vítěz každé kategorie si letos odnese 25 000 Kč. Na soutěžící, kteří obsadí další pozice, čekají věcné ceny od našich partnerů. V soutěži bude udělena také Zvláštní cena Slovenského centra dizajnu.

Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny v květnu 2011.

-

Vítězná práce Anne-Marie Brouillette z loňského ročníku na téma Obal na sladkost

 

Tisková zpráva

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/mlady-obal-2011.html

24.11.10