Článek

Vzniká veřejné úložiště grafických materiálů vztahující se ke korona viru. Přidávat mohou instituce, firmy i jednotlivci

Platforma BrandCloud v souvislosti s aktuální situací ohledně šíření korona viru, spustila projekt „Grafika pro všechny“. V rámci něj by na sdíleném úložišti měly být k dispozici grafické materiály (cedulky, upozornění, avíza…), jakákoliv infografika, návody volně ke stažení, a to včetně zdrojů. Projekt je spuštěn s několikazákladními okruhy. Zakladatelé zároveň vyzývají společnosti, města i širokou veřejnost k účasti na projektu a ke sdílení všeho, co by se mohlo hodit.

Cílem projektu je vytvořit místo pro sdílení důležitých grafických informací a stát se zdrojem, který mohou využít jak grafici samotní, tak i města, podnikatelé a široká veřejnost. Majitelé obchodů tak například nemusí trávit čas nad tvorbou cedulky či upozornění, ale mohou si příslušnou grafiku snadno stáhnout z veřejného úložiště.

„Tato platforma je otevřená pro všechny, kteří potřebují graficky zpracované instrukce pro zvládání současného nouzového stavu.“ Karel Drašnar, BrandCloud

Jak si stáhnout grafiku?

V podstatě by vám měl stačit pouze odkaz covid.brandcloud.pro, na kterém najdete cloudové úložiště rozdělené do základních sekcí. Dle autorů projektu je možné, že se struktura a počet sekcí bude v průběhu času měnit v závislosti na tom, jaký obsah bude přibývat a o jaký bude největší zájem.

Jak nahrát grafiku?

Patříte-li mezi ty, kteří by rádi přispěli již hotovou grafikou či připravenou šablonou, napište na email info@brandcloud.pro a specifikujte sekci do které budete chtít přístup. Poté vám bude přidělen přístup pro nahrání souborů. Zároveň zde funguje dropzóna.

Připojte se do platformy, která pomůže šířit tak potřebné informace a data. Děkujeme.

Zdroj: brandcloud.pro
Photo by CDC on Unsplash