Článek

Výzva pro mladé designéry – ARTZEPT 2007

ARTZEPT 2007Výzva pro mladé designéry – ARTZEPT 2007

Společnost Zepter International vyhlašuje již 4. ročník mezinárodní designérské soutěže ARTZEPT, která je určena mladým talentům z celého světa. Tématem letošního ročníku je „Nádoba s víkem“. Zájemci mohou své práce k tomuto tématu zasílat do 25. října 2007. Vítěz, kterého na konci roku vybere odborná porota, získá finanční odměnu ve výši 10 tisíc eur.

 Soutěž ARTZEPT je určena mladým designérům, kterým dává příležitost prosadit se a odstartovat svou kariéru. Do soutěže je možné přihlašovat práce vyrobené z keramiky, skla, kovu, plastu, kombinovaných materiálů a dřeva. Všechny přihlášené exponáty závěrem roku zhodnotí odborná porota, která vybere tři vítězné. Nejlepší návrh bude odměněn částkou 10 tisíc eur, za druhé a třetí místo soutěžící získají výrobky Zepter v hodnotě 4 a 3 tisíce eur. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v Paříži 7. prosince 2007. Všechny přihlášené práce pak budou vystaveny na putovní výstavě ve vybraných prodejnách Zepter ve velkých městech po celém světě.

ARTZEPT 2007

„Vím, jak těžké je prosadit se v oblasti designu, a proto vítám každou příležitost pro začínající designéry. Zároveň mě těší, že se na jedné z nich mohu osobně podílet a věřím, že za Českou republiku se přihlásí řada nadějných umělců, kteří dokáží zaujmout v celosvětové konkurenci,“ říká člen odborné poroty Bořek Šípek, světoznámý designér, který v současné době působí jako děkan a profesor designu na Technické univerzitě v Liberci na fakultě architektury. V porotě zasedne také Jacco Bregonje, zakladatel Bregonjova institutu designu, sochařka Daphne Corregan, výtvarník Carlo Magnoli a Gordana Biba Markovic, historička umění, umělecká kritička a umělecká ředitelka ARTZEPT.

ARTZEPT 2007

Soutěž ARTZEPT založila v roce 2004 Madeleine Zepter, která je velkou milovnicí a mecenáškou umění. Soutěž nejenže nabízí mladým designérům odrazový můstek v jejich profesní kariéře, ale je důležitá i pro společnost Zepter International samotnou. Poskytuje jí totiž zasvěcený pohled na aktuální dění a trendy ve světě designu, který je nepostradatelný při navrhování vlastních výrobků. Zepter International se zabývá vývojem spotřebního zboží, které ovlivňuje každodenní život lidí. Usiluje přitom o dokonalost v průběhu celého tvůrčího procesu a vytváří užitečná a trvalá řešení, která navíc zdobí nadčasový design. 

ARTZEPT 2007

Jak se přihlásit do soutěže?

Zájemci mohou své práce společně s vyplněnou přihláškou (ke stažení na www.artzept.com), životopisem, stručným popisem díla a jeho fotografiemi posílat do 25. října 2007 na adresu:

ZEPTER INTERNATIONAL BRID MARKETING
ARTZEPT “DISH WITH A LID 2007”
Via Sibilla Aleramo 13
20092 Cinisello Balsamo, Milan, Italy

ARTZEPT 2007

Veškeré informace o soutěži včetně podrobných podmínek naleznete na oficiálních internetových stránkách www.artzept.com.

Design portal

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/soutez-design-artzept-2007.html

15.08.07