Článek

Trendy v grafickém designu roku 2023: serifová písma

S novým rokem přicházejí i nové trendy v oblasti grafického designu. Je sice pravdou, že mnoho stylů i trendů se cyklicky opakuje a můžeme říct: „Vše už tu jednou bylo“. Existují ale i výjimky dané technologickým pokrokem jako umělou inteligencí generované obrázky nebo pokročilé 3D modely. Doba se mění a s ní technologie i my. Co tedy přinese letošní rok?

Odpovědi hledal Jan Beneš, art director z agentury Beneš & Michl zabývající se grafickým designem, korporátní identitou značek, a také interní komunikací firem. V osmidílném seriálu vám představíme, jaké trendy budou mít v roce 2023 vliv na grafický design.

Serifová písma

Renesanci serifových písem jsme mohli pozorovat již během minulého roku a v novém roce bude tento trend pokračovat. Zajímavé a nevšední fonty volí designéři čím dál častěji, aby dodali své tvorbě osobitý ráz a dotek ruční práce.

Ta se promítá i do dalších trendů, jakým je třeba webdesign. Nebojte se tedy oživit v novém roce svou tvorbu o nějaké nové, neotřelé a nádherné serifové písmo.

Din Studio

Fitzgerald

Welth Catritz

Brandsemut

Simple Candy

Penatic studio

Další díly seriálu

Líbí se vám série článků „Trendy v grafickém designu“?

Sending
Hodnocení čtenářů
3.6 (40 hlasů)