Článek

Tématem letošního Mladého obalu je chytrý TAKE AWAY obal, výherce získá 30 000 Kč

Mladý obalTématem letošního Mladého obalu je chytrý TAKE AWAY obal, výherce získá 30 000 Kč

19. ročník mezinárodní soutěže Young Package pro mladé designéry právě začíná! Tentokrát je hlavní téma TAKE AWAY obal. Vítěz kategorie vysokých škol si letos odnese 30 000 Kč a jeden z vítězů bude po vyhlášení vybrán firmou Model Obaly na 3 týdenní honorovanou stáž v jejím inovačním centru. Uzávěrka pro zaslání soutěžních designů je 14. března 2014.

Původně se pojem TAKE AWAY vztahoval na balení jídla z fast foodů. Dnes už ale nejde jen o rychlý životní styl a nezdravé jídlo. Každý výrobce či prodejce, který chce držet prst na tepu doby, nabízí zabalení výrobků také s sebou. Jídlo a další věci nám s sebou zabalí téměř každá restaurace, kavárna či obchod. Jak to ale udělat pěkně, originálně a zároveň funkčně? Právě to je otázka pro účastníky letošního ročníku soutěže Mladý obal.

-
Zdroj: mlady-obal.cz

 

Navržené obaly by měly zákazníkovi ulehčit život. 

Koneckonců platí, že obal je součástí pocitu, který z výrobku máme – přesně podle hesel šaty dělaj člověka a obal prodává. Hledáme tedy takové „TAKE AWAY“ obaly, které budou originální a funkční zároveň. Takové obaly, které pomohou dopravit věci z obchodu domů – pěkný obal na oblečení, který může být například použit také jako balicí papír nebo důmyslné balení šesti lahví piva, či chytrý obal pro křehkou vázu.

Soutěž je určena mladým designérům do 30 let věku a je rozdělena do dvou kategorií: do první mohou svá díla přihlašovat studenti vysokých, vyšších odborných škol a mladí designéři do 30 let; do druhé naopak studenti středních škol. Vítěz kategorie vysokých škol si letos odnese 30 000 Kč a jeden z vítězů bude po vyhlášení vybrán firmou Model Obaly na 3 týdenní honorovanou stáž v jejím inovačním centru. Na ostatní oceněné potom čekají další finanční odměny a věcné ceny od partnerů soutěže. Také v letošním roce bude udělena zvláštní cena Slovenského centra dizajnu.

 

Uzávěrka je 14. března 2014

Účastníci se registrují pomocí online registračního formuláře, kde jim bude přidělen jedinečný identifikační kód a až poté zaslat svoji práci poštou na adresu organizátora. Uzávěrka pro zaslání soutěžních designů je 14. března 2014. Definitivní složení poroty bude určeno do konce ledna 2014. Také v letošním roce zůstává předsedou poroty přední český obalový designér Jan Činčera. Výsledky soutěže budou vyhlášeny na konci května 2014.

Mladý obal je soutěž, kterou již 19 let vyhlašuje společnost Model Obaly. Organizátorem projektu je od roku 2009 CZECHDESIGN.CZ. Soutěž Mladý obal každoročně sleduje originální nápady v obalovém designu, je určena studentům a mladým tvůrcům do 30 let.

 

Mladý obal
-
Mezinárodní soutěž obalového designu

Uzávěrka přihlášek
14. března 2014

Vyhlášení výsledků
na konci května 2014

Další informace najdete na: webu soutěže

Zdroj článku a úvodního obrázku: mlady-obal.cz

Design portal

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/mlady-obal-take-away-soutez.html

03.02.14