Článek

Srdce českých designérů zazářilo v Paříži

Artzept 2007Srdce českých designérů zazářilo v Paříži

Vítězství v designérské soutěži ARTZEPT putuje do Čech. Mezinárodní designérská soutěž pro mladé talenty ARTZEPT vyhlášená v květnu společností Zepter International má své vítěze. Začátkem prosince je na slavnostním večeru v Paříži oznámila odborná porota.

Pomyslný stupínek vítězů čtvrtého ročníku soutěže s letošním tématem „Nádoba s víkem“ obsadili bezkonkurenčně čeští designéři. Porotu zaujala nejvíce mezi sedmdesáti přihlášenými návrhy nádoba ve tvaru srdce od designérů z Dirty Design Studia. Třetí místo obsadil český designér Zdeněk Vacek.

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 70 návrhů
, z toho celých 15 z České republiky. Elitní porota v čele se světoznámým českým designérem Bořkem Šípkem vybrala nejlepší práce, které byly především funkční, ale zároveň umělecky a esteticky atraktivní a pokrokové. Prezident poroty Bořek Šípek k tomu dodává: „Velmi mě těší, že se v této prestižní designérské soutěži umístili v celosvětové konkurenci na prvním a třetím místě právě čeští umělci. Věřím, že jim vítězství pomůže prosadit se v oblasti designu, třeba i mimo Českou republiku.“

Autoři vítězného návrhu nádoby ve tvaru SRDCE z Dirty Design Studia získali odměnu ve výši 10 tisíc eur. Maďarská designérka Eszter Böszeprize, která obsadila druhé místo, si odnesla výrobky Zepter v hodnotě 4 tisíce eur. O třetí příčku se dělí český designér Zdeněk Vacek s maďarskou umělkyní Eszter  Imre. Všechny přihlášené práce jsou vystaveny v luxusním obchodě Zepter v Paříži.

1. místo           
Artzept 2007

2. místo           
Artzept 2007
3. místa
Artzept 2007
Artzept 2007

V porotě soutěže Artzept zasedli také Jacco Bregonje, zakladatel Bregonjova institutu designu, sochařka Daphne Corregan, výtvarník Carlo Magnoli a Gordana Biba Markovic, historička umění, umělecká kritička a umělecká ředitelka Artzept.

Propagací principu estetičnosti a funkčnosti svých produktů a spojením se svojí filosofií nastavila společnost Zepter International standard ve světě mezinárodního designu. Pro umělce z celého světa založila Madlena Zepter prestižní designérskou soutěž Artzept, která motivuje a zároveň podporuje talent, kreativitu, iniciativu a energii a jako taková zanechává trvalou stopu na dnešní umělecké a designérské scéně.

Více informací naleznete na www.artzept.com.

Design portal

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/artzept-srdce-zazarilo-pariz.html

07.01.08