Článek

Společnost Grund vyhlašuje mezinárodní soutěž Grund International Design Contest

GrundSpolečnost Grund vyhlašuje mezinárodní soutěž Grund International Design Contest

Společnost Grund a. s. ve spolupráci s Design Cabinetem CZ vypisují mezinárodní soutěž Grund International Design Contest s tématem Bathroom Textile Story. Cílem soutěže je navrhnout koupelnovou předložku — jednotlivě nebo set — pro koupelnu současnosti a budoucnosti. Ohodnocena budou první tři místa, a to částkami 5000, 3000 a 2000 euro. Zúčastnit se mohou umělci, grafici, designéři, architekti či studenti uměleckých škol, ale nejen oni, z České a Slovenské republiky, Spolkové republiky Německo a Itálie bez ohledu na věk nebo zaměření. Soutež probíhá za patronace otců světového designu Luigiho Colaniho a Alessandra Mendiniho.

Luigi Colani

Soutěž byla vyhlášena 2. března 2009 a termín odevzdání prací je 30. června 2009. Výsledky budou vyhodnoceny během září a října 2009 a jejich vyhlášení spojené s výstavou je naplánováno na listopad 2009. V prvním výběrovém kole, které proběhne v České republice, vybere třicet prací profesor Luigi Colani (*1928, SRN, www.colani.de). Luigi Colani je žijící designérskou legendou. Neexistuje obor, kterým by se nezabýval. Vytvořil spoustu zajímavých návrhů automobilů, letadel, vlaků, motocyklů, ale také celých urbanistických konceptů měst budoucnosti. Spolupracoval s mnoha prestižními firmami, například Alfa Romeno, Lancia, VW, BMW, Boeing a také s NASA. V roce 1992 Colani, který se sám vypracoval mezi nejlepší návrháře světa, uspořádal v Dortmundu první velkou výstavu „Kulatý svět Luigiho Colaniho — 40 let designu“.

Alessandro Mendini

Vítěze soutěže zvolí společně profesor Luigi Colani a profesor Alessandro Mendini (*1931, Itálie, www.ateliermendini.it). Alessandro Mendini je architekt a designér a důležitá osobnost v rozvoji italského i světového designu. V sedmdesátých letech byl jednou z hlavních osobností radikálního postmodernistického hnutí designu. V roce 1979 nastoupil jako partner do Studia Alchimia, kde působil s neméně světově proslulými kolegy Ettorem Sottsassem a Michelem De Lucchim. „Roli porotce v mezinárodní soutěži přijal stejně bezprostředně jako Luigi Colani. Byl osloven, návrh ho zaujal, propozice podrobně prostudoval a měl k nim praktické a podnětné připomínky,“ popisuje Jiří Grund, obchodní ředitel společnosti. Tajemníka soutěže jmenuje Design Cabinet CZ. Firma Grund kromě finančních odměn navíc zrealizuje 3 vítězné a další vybrané práce.

Grund

„Firmu Grund od konkurence vždy odlišovala nejenom kvalita produktů, ale také design, na který klademe velký důraz. Za 20 let existence společnosti to ocenili zákazníci nejen v České republice, ale především ve světě, do zahraničí směřuje většina produkce firmy,“ popisuje Jiří Grund. „Designéry si pečlivě vybíráme, na vzhledu našich produktů už se například podílel právě legendární Luigi Colani. Nyní jsme se rozhodli dát soutěží Grund International Design Contest šanci všem, kteří jsou kreativní a mají chuť vtisknout našim předložkám punc své osobnosti. Věříme, že se nám letos podaří založit tradici prestižní mezinárodní designové soutěže,“ dodává.

Grund

Aby byla zajištěna dostatečná publicita pro oceněné umělce, bude k soutěži vydán katalog, v němž bude uveřejněno dvacet nejlepších prací. „Navíc bude uspořádána výstava, kde se představí třicet nejlepších prací. Vítězné návrhy budou realizovány firmou Grund a vystaveny i na dalších firemních akcích, jako jsou například významné zahraniční veletrhy,“ vysvětluje Jiří Grund. Projekt má zajištěnu podporu profesionální PR agenturou. Společnost Grund ve spolupráci s Design Cabinetem CZ připraví v den vyhlášení výsledků soutěže, předávání cen a otevření výstavy tiskovou konferenci, na níž předá novinářům a představitelům médií tiskové podklady, CD s obrazovými podklady aj. K účasti na tiskové konferenci budou samozřejmě přizváni ocenění designéři.

Více informací o soutěži naleznete zde.

Grund

O společnosti Grund

Společnost Grund a.s. je česká rodinná firma založená v roce 1990. Od skrovných počátků výroby v garáži se postupem let vypracovala na špičku mezi výrobci textilních koupelnových doplňků. Firma zaměstnává v České republice ve výrobě 150 pracovníků a zhruba 40 v Německu, kde má distribuční centrum a zhruba 80 vlastních obchodů. Mimo prodejní centra v obchodních domech patří k zákazníkům zásilkové obchodní domy, luxusní prodejny s bytovým textilem a dále velkoobchodní zastoupení ve více než 40 zemích světa.

Firma Grund a. s. se soustřeďuje na odlišnost od konkurenčních výrobků ve světě nejen v kvalitě produktů, ale především v jejich designu. Za téměř dvacet let existence je firma Grund a. s. akceptována zákazníky jako inovátorská firma, jejíž kolekce přinášejí odvážná řešení, která nacházejí uplatnění nejen na domácím, ale především světovém trhu. Vlastní výroba zajišťuje kontrolu nad kvalitou a hlavně flexibilitu pro zákazníky.

Vice o firmě Grund.

Grund

Design portal

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/grund-design-soutez.html

28.04.09