Článek

Společnost 3M pořádá soutěž pro designéry. Výherce získá 40 000 Kč.

Soutez 3MSpolečnost 3M pořádá soutěž pro designéry. Výherce získá 40 000 Kč.

Společnost 3M hledá nové uplatnění pro vysoce reflexní fólii Diamond Grade. Do prvního listopadu 2014 má kdokoli možnost přihlásit svůj návrh, který využívá inovativním způsobem tento materiál a ucházet se tak o jednu z cen, které činí 40 000, 10 000 a 5 000 Kč.

-
Zdroj: czechdesign.cz/3Mdesigninnovationaward

 

Ceny a porota

Designéři mají do prvního listopadu 2014 možnost přihlásit svůj návrh produktů / postupů / služeb využívající inovativním způsobem fólii 3MTM Diamond GradeTM DG3 a ucházet se tak o jednu z cen, které činí 40 000, 10 000 a 5 000 Kč. Mimo finanční ocenění jim bude odměnou také možnost prezentace vlastního návrhu na festivalu Česká inovace, pozvánka do Inovačního centra společnosti a podpora při případné realizaci projektu.

O vítězi rozhodne vícečlenná odborná porota, kde zasednou zástupci 3M, odborníci na daný materiál a finanční garanti soutěže (3M innovation leader Jan Mašek, manažer sekce dopravní bezpečnosti 3M Eduard Perski, zástupce České spořitelny Kamil Pošvic), designéři a teoretici designu (manažerka CZECHDESIGN Jana Vinšová, designér a současný nositel ocenění Designér roku Jan Čapek, zástupce DIVAN DESIGN Zdeněk Pavlíček), na technické zpracování dohlédne také analytik z Technologické agentury ČR Marcel Kraus.

-

-
Zdroj: czechdesign.cz/3Mdesigninnovationaward

Kdo se může přihlásit?

Do soutěže se mohou přihlásit všichni designéři, studia či studenti designu z České republiky a to neomezeným počtem návrhů, které se odevzdávají v elektronické podobě. Užší okruh finalistů bude vyzván k osobní prezentaci svých návrhů před porotou v průběhu listopadu 2014, ta z nich vybere tři výherce soutěže.

Reflexní fólie 3MTM Diamond GradeTM DG3 je doposud využívána zejména v bezpečnostním silničním provozu jako silniční a dopravní značení, možnosti jejího využití jsou však široké. Designéři mohou zabrousit do oblastí jako je vybavení interiéru, módní návrhářství, sport, dětské hry, reklama a další. Vzorky fólie jsou v průběhu soutěže k nahlédnutí v GALERII CZECHDESIGN na adrese Vojtěšská 3, Praha 1 (PO – PÁ, 10:00 – 18:00). V průběhu října 2014 proběhne názorná ukázka materiálu v Inovačním centru společnosti 3M, jejíž přesný termín bude upřesněn na stránkách soutěže, kde jsou k dispozici také všechny další informace.

 

-3M Design Innovation Award
Cílem soutěže je návrh produktů / postupů / služeb využívající inovativním způsobem fólii 3MTM Diamond GradeTM DG3

Uzávěrka přihlášek:
1. 11. 2014

Vyhlášení výsledků:
v průběhu listopadu

Další informace

 

Zdroj textu a úvodního obrázku: czechdesign.cz/3Mdesigninnovationaward

Design portal

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/soutez-3m-reflexni-folie.html

08.09.14