Článek

Soutěž pro mladé fashion designéry o 42.000 Kč

YFDSoutěž pro mladé fashion designéry o 42.000 Kč

Společnost Granette & Starorežná Distilleries, která je výrobcem širokého sortimentu alkoholických nápojů, se rozhodla pro netradiční podporu svého brandu Vodka 42 Blended soutěží s názvem Young Fashion Designer 2011, určenou mladým českým návrhářům a studentům uměleckých vysokých škol. Cenou pro výherce soutěže bude finanční odměna ve výši 42.000 Kč, podpora umělecké tvorby a spolupráce s firmou Granette & Starorežná Distilleries na období tří let.

-

Cílem soutěže je vytvoření kolekce pro gastro personál, jejíž součástí jsou návrhy košile, polokošile, trička a barmanské zástěry jak pro muže, tak pro ženy. Ze zaslaných podkladů budou vybrány tři vítězné návrhy, které se představí na slavnostním galavečeru, jehož součástí bude i módní přehlídka. Zde odborná porota určí vítěze celé soutěže. Ztvárnění designu kolekce se podle zadání společnosti musí opírat o emoce a asociace, které ztvárňuje Vodka 42 Blended – živly, nespoutanost, provokativnost, výjimečnost a emoce.

-

Soutěž je určená nejen pro samostatné návrháře a studenty vysokých uměleckých škol, ale i pro módní značky, za kterými může stát skupina návrhářů. Odborným poradcem celé soutěže je mladá česká návrhářka Daniela Podlešáková alias Daya. Případní zájemci o účast v soutěži mají ještě šanci se do 30. 6. přihlásit. Více informací lze získat od Ing. Martiny Weberové na kontaktní emailové adrese blended@gsd.cz. Prezentace tří vítězných návrhů proběhne na slavnostním galavečeru, který proběhne 1. září.

Zdroj a foto:
Médea Public Relations

 

Design portal

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/young-fashion-designer-2011.html

24.06.11