Článek

Soutěž o obálku akademického časopisu

EstetikaSoutěž o obálku akademického časopisu

Estetika: The Central European Journal of Aesthetics vyhlašuje soutěž o obálku časopisu. Estetika je staro-nové periodikum, které od roku 2008 začíná vycházet pouze v angličtině a němčině a v jehož ediční radě zasedají mj. zástupci kateder estetiky v zemích Visegrádu.

Časopis je filozofického zaměření. Estetika bude vycházet dvakrát ročně v nákladu 500 kusů. Její obsah tvoří původní studie, recenze na odbornou literaturu, diskuze a zprávy z akademického prostředí. Redakce časopisu je v Praze, na katedře estetiky při Univerzitě Karlově.

Obálka obsahuje:

1) titul – Estetika: The Central European Journal of Aesthetics;

2) ročník;

3) číslo;

4) rozličná loga (nanejvýše šest – vydávajících pracovišť a Mezinárodního visegrádského fondu);

5) ISSN 0014–1291.

Velikost časopisu je  240 x 160 mm. Loga (v návrhu stačí použít prázdné rámečky) a ISSN mohou být umístěna na zadní straně obálky.

Základní prvky nové obálky zůstanou v dalších číslech nezměněny, některé prvky se však budou v každém čísle měnit (rozsah a specifikace těchto variabilních prvků je na grafikovi).

Současná obálka časopisu (jeho letos končící české podoby) a také více informací o časopisu lze nalézt zde: http://aesthetics.ff.cuni.cz/.

Vítěz soutěže vytvoří obálku pro první a druhé číslo časopisu a navrhne grafický styl vnitřku časopisu. Odměna za tuto práci je 14 000 Kč.

Návrhy obálky prvního anglicko-německého čísla časopisu pošlete jako PDF v rozlišení 300dpi na adresu journal.aesthetics@gmail.com nebo tereza.hadravova@ff.cuni.cz. Poslední den pro přijímání návrhů je 29. února 2008.

Porota, složená ze členů redakce, oznámí vítěze do 15. března 2008.

Design portal

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/soutez-obalka-casopis-estetika.html

17.12.07