Článek

Souboj na ostří nože: Michal Cihlář vs Zoo Praha

Michal Cihlář - Zoo PrahaSouboj na ostří nože: Michal Cihlář vs Zoo Praha

Michal Cihlář, tvůrce vizuálního stylu pražské zoo je dnes s vedením této organizace na nože a dokonce na ni podává žalobu kvůli neoprávněnému využívání jeho děl. O důvodech jeho rozhodnutí ukončit devítiletou spolupráci, za kterou obdržel nejedno ocenění, jste si mohli přečíst poměrně obsáhlý článek v sobotních lidovkách.

Všechny články z lidovek jsou k dohledání i na webu, můžete si tak zde přečíst článek „Jak přišla Moja o portrétistu„. Dále je na webu i rozhovor s Michalem Cihlářem a Petrem Fejkem, ředitelem zoo. Petr Fejk mimo jiné říká, že si Michal Cihlář už spojování se zoo nezaslouží a že pražská zoo připravuje na zadání veřejné soutěže na nový vizuální styl.

To, že vzájemná spolupráce skončila je určitě veliká škoda. Jen málokdy se podaří vytvořit vizuální styl společnosti tak, aby se stal opravdu snadno zapamatovatelný a identifikovatelný pro každého už na první pohled. Uvidíme, jaké zadaní pro soutěž pražská zoo připraví a kdo se jí zúčastní.

Níže můžete vidět některé z více než devítí stovek prací, které za celou dobu spolupráce s pražskou zoo Michal Cihlář vytvořil. Pod článkem máte možnost hlasovat.

Michal Cihlář - Zoo Praha

Michal Cihlář - Zoo Praha

Michal Cihlář - Zoo Praha

Michal Cihlář - Zoo Praha

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/nazory-komentare/michal-cihlar-zoo-praha-souboj.html

21.08.07