Článek

Sluníčko – časopis pro malé a větší

Časopis SluníčkoSluníčko – časopis pro malé a větší

Už od dětství jsme mediálně vychováváni. Ať se nás rodiče snaží chránit více či méně. Za mého dětství toho nebylo moc, ale dobře si vybavuji nestandardně řešené vnitřní stránky Sluníčka. Toto netradiční řečení bylo pro mne lákavější než klasické „celé“ listy Mateřídoušky. Dnes už si nepamatuji jak moc se mi líbila typografie, layout…:-.)

Časopis Sluníčko

Sluníčko dnes slaví již 40 narozeniny. Již nejsem jeho pravidelným čtenářem, ale jen nakupujícím pro mou neteř. Myslím si, že díky našim předním výtvarníkům, kteří pro něj stále pracují a koncepci reagující na nové potřeby dětí, rozvíjí fantasii dětí „po Česku“.

Časopis Sluníčko

Je chvályhodné, že si drží ještě barevně normální standard ilustrací a nekomolí dětem svět zuřivými barvami. Také témata a pohádkový český svět Krtka, Makové panenky či kluka z plakátu jen občas nabourají nějaké podivuhodně barevné a stylizované postavičky nevalné kvality.

Myslím, že v konkurenci dětských časopisů je Sluníčko i dnes prověřená kvalita. Čím dříve děti pochopí, tedy oblíbí kvalitu, tím lépe … než je zmasíruje přepestrý, prázdný,komerční, svět  blížící se svou teatrálností více dospělému než světu naivního, dychtivého dítěte.
Časopis Sluníčko

Lucie Schwarz

https://www.designportal.cz/nazory-komentare/slunicko-casopis-design.html

18.10.07