Článek

Projekt Sajou.cz uspěl v mezinárodní designérské soutěži v Los Angeles

Sajou.czProjekt Sajou.cz uspěl v mezinárodní designérské soutěži v Los Angeles

Pavel Dvořák, Marek Hoblík (České republika) a Lucia Andrejková (Slovensko) uspěli na International Design Awards v Los Angeles se svým projektem Sajou.cz, který obsadil třetí místo v kategorii studentská multimedia/animace. Tato soutěž si, kromě ocenění nejlepších designérů a jejich prací, klade za cíl vyhledávat talenty v oblasti designu a zajistit jim publicitu.

Sajou.cz

Sajou.cz

Do letošního ročníku bylo přihlášeno přes 1 000 prací od designerů z 52 zemí a to do kategorií jako architektura, interiérový design, móda, produktový design a grafický design. Vítězné práce budou vydány ve speciální publikaci, která bude nabízena potenciálním klientům po celém světě.

Sajou.cz

Sajou.cz

Mezi porotci zasedli Qingyun Ma, Dean of Architecture, University of Southern California; Gwynne Pugh, Pugh+Scarpa Architects; Kahi Lee, Host, HGTV’s „Design on a Dime“ and Style Network’s „My Celebrity Home“; Rido Busse, Chairman, German Industry and Trade Board; John Dunnigan, Chair, Department of Furniture, Rhode Island School of Design; and Brandusa Niro, Editor-in-Chief and Founder, Fashion Week Daily; a další.

Sajou.cz

„Sajou.cz byla původně seminární práce u nás na UTB ve Zlíně“, říká Pavel Dvořák. „Měli jsme zcela volné zadání, jen jsme museli spolupracovat mezi
různými obory. Tak jsme se dali dohromady – já z Prostorové tvorby,
Lucka z katedry Grafického designu a Marek z Audiovize
.
No a když jsme to vymýšleli tak nám nejdříve šlo o vizualizaci
vývoje audiovizuální techniky. No a pak jsme k tomu přidali
upírský filmy. Já jsem dělal animace a web, Marek to ozvučil
a Lucka nezávisle na nás připravila logo projektu, plakát
obal na CD, no prostě ty tištěný věci. “

O samotné soutěži pak dodává: „Uplně náhodou jsme to pak přihlásili do IDA, především proto, že se to tam hodilo do takové jakoby hybridní kategorie – tedy multimedia a animace.No adíky tomu, že projekt byl už od začátku v angličtině,tak to bylo snažší to tam přihlásit.“

Sajou.cz team

 

Stránky International Design Awards v Los Angeles
Projekt Sajou.cz
Pavel Dvořák
Lucia Andrejková

Sajou.cz

Sajou.cz

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/sajou-treti-v-design-awards.html

23.02.09