Článek

Přihlašte knihu do soutěže a vyhrajte 25 tisíc korun

Edition liduPřihlašte knihu do soutěže a vyhrajte 25 tisíc korun

Nakladatelství EDITION LIDU s potěšením vyhlašuje 2. ročník mezinárodní výzvy pro autory s názvem ART BOOKS WANTED, která byla poprvé s úspěchem organizována v loňském roce. 2. ročník přináší nejen hlavní cenu pro vítěze 1000 € (tedy 25 000 Kč), ale také mnoho zajímavých tvůrčích příležitostí pro přihlášené autory. Vyhlášení letošního ročníku je doprovázeno uvedením nových webových stránek a vizuální identity projektu ART BOOKS WANTED 2013.

-
Plakát, zdroj: editionlidu.com

Mezinárodní porota a ocenění

Přihlášená díla budou hodnocena ve dvou kolech. Umělecké vedení EDITION LIDU v 1. kole posoudí všechna předložená díla, z nichž vybere 50 projektů. Tato díla postoupí do 2. kola a budou prezentována na webových stránkách projektu a komunikována v oficiálním mezinárodním Newsletteru.

Ve 2. kole budou vybraná díla posuzována mezinárodní porotou, jež bude složena z umělců, kurátorů a odborníků na poli designu a knižní kultury. Porota vybere 12 nejzajímavějších projektů, jejichž autoři získají ocenění ABW Award 2013 v příslušné kategorii a další možnosti tvůrčí spolupráce. Členové poroty budou následně hlasovat o vítězi, jehož dílo nejvíce zaujalo kvalitou zpracování, námětem a originalitou. Autor vítězného díla obdrží hlavní cenu 1000 € (25 000 Kč).

Oceněným autorům bude vyhrazena kvalitní prezentace na webových stránkách projektu. Výsledky budou také vyhlášeny protřednictvím mediálních partnerů na mezinárodní úrovni. Vybraní autoři budou mít dále příležitost prezentovat svá díla na prestižních výstavách. EDITION LIDU také společně s autory zváží vydání vybraných děl.

-

Ukázky oceněných projektů z loňského ročníku, zdroj: editionlidu.com

Komu je výzva určena?

Výzva k předkládání přihlášek je otevřena umělcům, ilustrátorům, grafickým designérům, fotografům, spisovatelům, studentům umění a designu, nově také nezávislým nakladatelům a všem tvůrčím duším.

Přihlásit se můžete na stránkách projektu.

 

Jaká díla můžete přihlásit?

Do projektu ART BOOKS WANTED můžete přihlašovat autorské knihy, originální komiksy, ziny, typografické knihy, ručně tištěné knihy, ilustrované povídky, knihy pro děti, fotografické katalogy, interaktivní knihy využívající elektronická média (PC, epub, iBooks, aplikace apod.) a další originální knižní formy.

Přihlášená díla mohou mít podobu návrhů či maket určených k publikování. Může jít také o knihy (sešity, složky, desky apod.) tištené v limitovaných edicích nebo o unikátní umělecká díla a konceptuální projekty využívající knihu jako umělecké médium. Díla mohou mít libovolný námět a použitou techniku, s texty v češtině, angličtině a dalších světových jazycích nebo díla zcela bez textu.

-
Ukázky oceněných projektů z loňského ročníku, zdroj: editionlidu.com

Minulý ročník ART BOOKS WANTED 2012

Výzva pro autory ART BOOKS WANTED 2012 byla organizována nakladatelstvím EDITION LIDU s cílem podpory a prezentace současné umělecké tvorby, designu a knižní kultury v mezinárodním měřítku.

Do soutěže byla přihlášena díla autorů z celého světa: Velká Británie, USA, Francie, Švýcarsko, Itálie, Španělsko a další. Bylo oceněno celkem 12 výjimečných projektů. Mezi oceněnými autory zazářila také řada českých jmen: Martina Hamouzová (oceněna za autorskou knihu Radost a Žalost), Františka Lachmanová (oceněna za komiks Sicktown), Tereza Vostradovská (oceněna za knihu a krátký film Duše), Kateřina Sechovcová (oceněna za interaktivní knihu Cirkus Scartoni) a Studio Kultivar (oceněno za knihu My leporello).

Ocenění autoři byli prezentováni prostřednictvím médií a také na výstavách a festivalech s celkovou návštěvností přesahující 60 000 diváků. Nakladatelství EDITION LIDU navázalo tvůrčí spolupráci také s dalšími účastníky soutěže. Projekt ART BOOKS WANTED nabídl také skvělou příležitost pro autory limitovaných edicí, jejichž knížky a ziny se díky kvalitní prezentaci na výstavách EDITION LIDU s úspěchem vyprodaly.

Oceněné projekty si můžete prohlédnout na oficiálních webových stránkách projektu.

 

ART BOOKS WANTED
-2. ročník mezinárodní výzvy pro autory

Uzávěrka přihlášek:
21. května 2013

Hlavní cena:
1000 €

Poplatek za přihlášku
Studenti 10 € / profesionálové 25 €

Další informace

Zdroj:
editionlidu.com

Design portal

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/art-books-wanted-2013.html

05.04.13