Článek

Pražské grafické studio Marvil získalo prestižní mezinárodní cenu red dot award

Typo a MarvilPražské grafické studio Marvil získalo prestižní mezinárodní cenu red dot award

V obrovské konkurenci více než 6 000 přihlášených získalo grafické Studio Marvil prestižní mezinárodní cenu red dot award 2010 za komunikační design v kategorii časopisy. Mezinárodní porota ocenila grafickou podobu magazínu TYPO, kterou od roku 2003 studio Marvil připravuje.

-

-

Patnáctičlenná mezinárodní porota letos mezi 6 369 přihlášenými návrhy ocenila „excelentní design“ časopisu TYPO, jehož autorkou je Jana Vahalíková ze Studia Marvil.

„Časopis jsme v roce 2003 začali vydávat společně s kolegy z dalších grafických studií DesignIQ a Lacerta s ambicí vytvořit mezinárodně uznávané odborné periodikum, které pomůže český grafický design propagovat v zahraničí a současně do českého prostředí přinese důležité zahraniční podněty. Takto významné mezinárodní ocenění grafického zpracování našeho časopisu je důkazem, že se nám podařilo původní ambici naplnit. I když porota nehodnotila obsah, je jasné, že kvalitní moderní design se neobejde bez dobře napsaných textů a poutavého obrazového materiálu, takže red dot award považuji za ocenění práce celé redakce,“ komentuje grafická designérka Jana Vahalíková.

-

Tým Studia Marvil: zleva – Radek Typovský, Tereza Pavelková (sedící), Pavel Czeczotka, Jakub Sanitrák (sedící), Ivana Minářová, Jana Vahlíková s dcerou Ellou (sedící), Martina Vaňková, Martin Procházka, Pavel Zelenka, Michal Janata, Jiří Karásek

Foto: Salim Issa

„Navzdory dopadům světové ekonomické krize i na oblast grafického designu jsme letos zaznamenali nárůst přihlášených prací. Zároveň kvalita přihlášených prací jasně ukazuje, že firmy znovu investují do kvalitního komunikačního designu,“ popisuje aktuální výsledky Prof. Dr. Peter Zec, iniciátor soutěže red dot design award.

-

Vítězové letošního ročníku převezmou ocenění 8. prosince 2010 během slavnostního gala večera v Casinu Zollverein v německém Essenu, na vyhlášení pak navazuje výstava nejlepších světových prací, která potrvá do ledna 2011.

Studio Marvil je vůbec prvním grafickým studiem z České republiky, jemuž se podařilo toto prestižní ocenění v kategorii komunikačního designu získat.

-

-Studio Marvil

patří k nejvýznamnějším grafickým studiím u nás. V roce 1995 ho společně založili Václav Sinevič a Pavel Zelenka, který je dodnes jeho kreativním ředitelem. Kromě tvorby logotypů, vizuálních stylů velkých společností se studio zabývá úpravou knih, periodik a také spolu vydává magazín TYPO.

K největším realizacím studia patří logotyp a vizuální styl Skupiny ČEZ, se kterou studio spolupracuje na většině propagačních materiálů, nebo vizuální styl společnosti Lesy ČR. V tomto roce Studio Marvil vytvořilo například vizuál nové kolekce skla Fresh from Moser, nové sklárny Bohemia Machine nebo expozici výstavy Cartier na Pražském hradě.

Práce Studia Marvil získaly v předchozích letech řadu ocenění (např. Nejkrásnější kniha roku či Zlatý středník), letošní red dot patří mezi ta nejvýznamnější.

www.marvil.cz

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/marvil-red-dot-typo.html

14.10.10