Článek

Nový vizuální styl soutěže Louskáček (aktualizováno)

LouskacekNový vizuální styl soutěže Louskáček (aktualizováno)

Uzávěrka soutěže o nejlepší českou reklamu Louskáček 2009 je za dveřmi a pokud máte chuť se utkat v kreativním klání i se svými pracemi, zbývá vám do 29. ledna už jen pár desítek hodin. Letošní Louskáček se i letos obléknul do nového vizuálního stylu, co na něj říkáte?

Článek byl aktualizován 27. 2. 2010. David Březina poslal nové verze vizuálů.

Další aktualizace 28. 2. 2010. Vyjádření Liv Ducci:

Rádi bychom doplnili, že jednotlivé aplikace vizuálního stylu, díky kterým je srozumitelný koncept, zatím nejsou zveřejněné. K dispozici jsou teď jen prvky z bannerů, které jsou u tohoto článku, tedy pouhý fragment, který k posouzení konceptu ani jeho zhmotnění asi nestačí.

Pro přiblížení konceptu — vycházeli jsme z toho, že Louskáček oceňuje reklamu a ta, jakkoli kreativní, bývá obvykle na běžný produkt nebo službu. A tak jsme transformovali i Louskáček na produkt a udělali mu reklamu. Protože soutěž je určena hlavně reklamním tvůrcům, nabídli jsme jim produkty, které jsou věčnými hráči v jejich oboru — pastu na zuby, prací prášek a řadu dalších. Při řešení jsme se neomezili na prostředí „na papíře“. Po vyhlášení Louskáčků, kdy budou venku všechny aplikace, je rádi představíme. V té chvíli bude článek o vizuální identitě smysluplný.

David Březina, Zuzana Kubíková (Liv Ducci Lab)

-

Louskáček pořádá Art Directors Club České republiky ve spolupráci s Asociací komunikačních agentur a Asociací producentů v audiovizi a je součástí Art Directors Club of Europe Awards. Vítězné práce tak automaticky postupují do této významné evropské soutěže, která se koná v Barceloně.

Připomeňme si několik kampaní, které bodovali v Louskáčku 2008.

Zloději od MARK BBDO pro DIRECT Pojišťovnu získali stříbro v kategorii TV/CINEMA

Ve stejné kategorii jen o příčku níže bodoval Kaspen se spotem pro Kofolu

Zlato získal Kaspen s kampaní pro Etu v kategorii Design v komerční komunikaci

-

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/vizualni-styl-louskacek-2010.html

28.01.10