Článek

Několik fotek letošního Bienále v Brně

Bienale Brno 2008Několik fotek letošního Bienále v Brně

Bohužel ne všichni mají možnost navštívit letošní 23. ročník mezinárodního bienále grafického designu v Brně, a proto jsme ho pro Vás nafotili.

Opravdu hrdí jsme na letošní soutěžní přehlídku, která se koná v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně a je velmi netradičně instalována – na židlích. Návštěvníkovi tedy nepřekáží žádné sklo, může se posadit a vystavenými knihami, novinami a časopisy bez potíží listovat – užít si bezprostřední kontakt s nejnovějšími trendy současného grafického designu.

Bieale Brno 2008

Bieale Brno 2008

Další výstava, ze které máme radost, je instalace Brno Echopřipravenou Abbottem Millerem, významným designérem a teoretikem umění. Ukáže Vám, co má společného hudební plakát pro Johna Lennona s židlí secesního designéra Josefa Hoffmanna. Linky, kruhy, proužky a jejich opakování najdete ve výstavě zkrátka všude ? na pestrobarevných tapetách, plakátech, nábytku, skle, textiliích i na modelu domu, který Adolf Loos navrhl pro francouzskou tanečnici Josephinu Bakerovou.

Bieale Brno 2008

Bieale Brno 2008

Bienále Brno 2008 je však mnohem víc – celkem 10 výstav ve 3 budovách Moravské galerie v Brně. Od 17. června do 19. října 2008.

Potěší Vás například výstavou japonského umělce Fumia Tachibany, laureáta Grand prix BB04

Bieale Brno 2008

nadchne pro street art

Bieale Brno 2008

slovenský či slovinský design

Bieale Brno 2008

Bieale Brno 2008

nebo pro práce rakouského umělce Stefana Sagmaistera – David Bowieho grafického designu.

Bieale Brno 2008

Informace o výstavě naleznete na stránkách Moravské galerie v Brně

Design portal

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/bienale-brno-2008-fotky.html

14.08.08