Článek

Nejkrásnější etikety má letos Vinařství Rozařín. Autorem je studio David Geč

V soutěži Obal roku 2020 bodovaly etikety Vinařství Rozařín. Jejich design mělo na starosti brněnské studio David Geč, které navrhlo tři sady etiket — Rozbřesk, Soumrak a Záblesk. O tisk se postarala tiskárna Etiflex, která se specializuje na výrobu etiket s náročným designem. Myšlenky designérů proměnila v realitu pomocí kombinace dvou odstínu zlaté ražby a embossingu.

Rodinné Vinařství Rozařín je pojmenováno dle osady z 18 století. Nyní hospodaří na 15 hektarech  vinic v Moutnicích a obci Sokolnice. Pod touto značkou byla lahvována vína odrůd Rulandské šedé, Rulandské bílé, Neuburské, Zweigeltrebe a Modrý Portugal. Studio David Geč má za sebou úspěšnou práci na etiketách pivovaru Richard, se kterými bodovali v soutěži World Beer Awards.

„Chtěli jsme, aby tonalita celé identity zákazníky pohladila jako ranní či pozdní paprsky Slunce.“
Josef Káles, David Geč

Explikace

Studio David Geč

„Etiketa vinařství Rozařín nás vrací k pohanským kořenům, kdy středobodem lidského života bylo slunce a jeho záře. Pravidelnost přírody a jejích cyklů nám připomíná spojení s půdou, krajinou i celým vesmírem. Vinařství Rozařín pojmenované podle dávno zaniklé vesničky na Moravě vytvořilo dvě řady vín se světlou etiketou Rozbřesk a tmavou Soumrak. Vinařství svá nová vína představuje vždy o letním a zimním slunovratu. Paprsky slunce zářící v etiketách jsou zpracovány kombinací dvou zlatých odstínů horké ražby. Na logu vinařství je patrný jemný embossing. Etiketu podtrhuje surový naturel materiálu Cotton vyrobeného z čisté bavlny.

Podrobněji se o vzniku etikete dočtete na blogu studia.

Písmo:

  • Logo: Cera Pro, písmolijna TypeMates
  • Texty: Nikola, písmolijna Untype

Tým:

  • Design: Karolína Petrů
  • Strategie: Josef Káles
  • + celý tým studia David Geč

Ukázky etiket

Logo Vinařství Rozařín

Další práce David Geč

Designeři studia David Geč bodovali v soutěži World Beer Awards s etiketami pivovaru Richard

Zdroj a foto: davidgec.cz