Článek

Nejčtenější články Design portálu za rok 2009

rok 2009Nejčtenější články Design portálu za rok 2009

Z velkého množství článků, které jste si měli možnost za uplynulý rok na Design portálu přečíst, jsem vybral deset nejčtenějších, které určitě stojí za připomenutí. S končícím rokem bych vám rád také poděkoval za přízeň a kladné ohlasy a do nového roku popřál hodně štěstí a dobrého čtení, nejen na Design portálu.

-

Aktualizováno: Loga, která nevyhrála v soutěži ZOO Praha
Koncem roku 2007 byla zrušena soutěž na nové logo ZOO Praha. Rozhodnutí o zrušení soutěže přijala negativně nejen odborná veřejnost, ale i Unie grafického designu, která se k problému před veřejně vyjádřila. V redakci se nám sešlo několik soutěžních návrhů a dnes vám je nabízíme ke shlédnutí. Pokud jste se soutěže zúčastnili i Vy, pošlete nám Váš návrh, rádi jej do článku přidáme.

Šmoulové to vyšmoulili

České dráhy nedávno oficiálně představili své nové unifikované barevné řešení nátěru svých hnacích vozidel. Nedá mi to a musím na aktuální mediální dění ohledně této novinky reagovat.

Soutěž o nové logo Biskupského gymnázia Brno
Biskupské gymnázium Brno v rámci svého 20. jubilea vyhlašuje soutěž na vytvoření nového loga. Logo bude následně v novém vizuálním stylu školy spojeného se zcela novou prezentací školy na veřejnosti. Cílem soutěže je vytvořit nový, originální, současný a „mladý“ grafický styl školy. Tato soutěž se netýká pouze těch, kteří jsou se školou bezprostředně spjati, ale je určena široké veřejnosti.

100 nejlepších plakátu Rakouska, Německa a Švýcarska za rok 2007
Vídeňské muzeum MAK koncem loňského roku představilo 100 nejlepších plakátu roku 2007. Soutež vybírala z prací tvůrců z Rakouska, Německa a Švýcarska. Letošního ročníku se zúčastnilo 488 grafických a designových studií, tiskáren, studentů uměleckých škol a nezávislých tvůrců. Dohromady bylo tento rok do soutěže zasláno 1662 prací.

Grafická soutěž — nový design webových stránek Národní galerie v Praze
Národní galerie v Praze vyhlašuje grafickou soutěž na nový design webových stránek na adrese www.ngprague.cz. Nová podoba by měla vystihovat jak dlouhou tradici, kterou tato instituce reprezentuje, tak i reflektovat trendy v současném designu. Cílem je rychlý, čitelný a přehledný web, na který se návštěvníci budou rádi vracet.

Vyhlášení výherců soutěže o samolepky na stěnu a nažehlovačky od Fugu
V minulých dnech na Design portále probíhala soutěž o zajímavé designové doplňky od Fugu, a to nejen pro vás samotné, ale i pro váš byt, pracovnu či dětský pokojíček. Soutěže se zúčastnilo rovných 500 soutěžících, ale pouze tři se mohou těšit na výhry. Podívejte se na správné odpovědi na otázky a také jestli jste mezi výherci.

Veřejná soutěž na vytvoření logotypu České baseballové asociace

Česká baseballová asociace vyhlašuje veřejnou soutěž na vytvoření logotypu ČBA s maximálním finančním plněním 15 000,- Kč. Soutěžní návrhy je možné posílat do 30.9.2009 12:00 na adresu Česká baseballová asociace. Vyhodnocení soutěže proběhne do 30.11.2009.

Matt nebo Mattoni
Čaje Aquila Tea.m (skupina Mattoni) s létem přichází s novými příchutěmi, logem a novou lahví, pro svůj produkt Aquila Tea.m. Nedílnou součástí je i TV spot. Právě spot mne přinutil napsat těchto pár řádků a vyvolat diskuzi. Nový spot se totiž, dle mého až příliš podobá „filmečku“ z YouTube s názvem Where the Hell is Matt? Za filmečkem stojí mladý američan Matt Harding, který se svou taneční kreací procestoval svět a na každém místě, které navštívil předvedl svůj tanec. A tak ho můžete zhlédnout v Bazílii, Mexiku, Španělsku, Vietnamu…

Diáře, zápisníky a tapety od českého designérského studia
O kreativním prostoru Lavmi jsme před časem na Design portále psali v souvislosti s novým logem Czech Point, jehož autorem je Babeta Ondrová. Mimo práce pro klienty se v Lavmi rozhodli vytvářet i produkty vlastní, které určitě stojí za pozornost. Diáře a zápisníky jsou první vlaštovkou a následovat je bude v dohledné době i kolekce deseti tapet. Diáře nesou název Pátek svátek a zápisníky Letem světem. K dostání jsou v několika barevných variantách a za jejich grafickou úpravou stojí právě spolumajitelka Lavmi Babeta Ondrová. Podívejte se na design diářů i připravovaných tapet níže v článku.

Jak vzniká editoriál pro časopis aneb nahlédněte fotografovi pod ruce
Budou tomu již dva roky, co jsme se vydali na rozbouřený oceán lovit obří chobotnici v prvním velkém módním editoriálu, využívajícím ve větší míře postprodukci. Od té doby se nám podařilo rozčeřit stojaté vody české módní scény několika dalšími editoriály, které se vymykaly tomu, co zde bylo dosud k vidění – ovládli jsme vodní živel, vydali se hledat ztracené světlo tajemným pohádkovým lesem a zkrotili jsme stohlavé stádo bílých hřebců.

Pixmax.cz Obrázky ke článku poskytla fotobanka Pixmac.