Článek

Navrhněte design pohárku pro Lázně Luhačovice za 30 000 Kč

Společnost Lázně Luhačovice, a.s., ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně, pořádají designérskou soutěž s názvem „Luhačovický lázeňský pohárek“. Soutěž je určena všem designérům a VŠ/VOŠ studentům designu u nás a na Slovensku. Cílem dvoukolové soutěže, probíhající od 16. 10. 2015 do 7. 5. 2016, je návrh a realizace prototypu originálního a funkčního lázeňského pohárku — „pítka“. Vítězný návrh, realizovaný v minimálním počtu 1000 ks, obohatí lázně o moderní a esteticky atraktivní lázeňský pohárek a stane se tak novým symbolem Luhačovic. Další motivací jsou finanční ceny v celkové výši až 80 000 Kč a víkendové pobyty s možností odborné konzultace návrhu.

V 1. kole vybere odborná porota z přihlášených návrhů zaslaných do prvního kola soutěže 3–5 návrhů, jejichž autoři postoupí do druhého (finálového) kola soutěže. Každému finalistovi bude po potvrzení jeho účasti v druhém kole proplaceno skicovné ve výši 10 000 Kč a se svým doprovodem bude pozván na víkendový pobyt v Lázních Luhačovice, kde bude mít možnost konzultovat vlastní návrh s odborníkem na porcelán a keramiku, obdrží zpětnou vazbu a seznámí se s povahou místa a zástupci pořadatele soutěže. Úkolem finalistů bude následně vyrobit prototyp svého návrhu a doručit jej na adresu pořadatele.

Autorovi vítězného prototypu náleží jednorázová odměna 30 000 Kč zahrnující licenci na prvních 1000 ks výrobku a dopracování technických specifikací nutných pro realizaci.

V porotě zasednou:

  • Milan Pekař – designér, držitel ceny veřejnosti Czech Grand Design 2015
  • Jana Vinšová – manažerka CZECHDESIGN
  • zástupce Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně
  • zástupce pořadatele Lázně Luhačovice, a.s.
  • zástupce partnera soutěže Luhačovického okrašlovacího spolku Calma

Termín odevzdání návrhů do 1. kola soutěže je 16. 12. 2015.

Více informací o soutěži najdete na stránkách Lázně Luhačovice.