Článek

Louskáček 2007: nová porota a nižší poplatky

Louskacek 2007Louskáček 2007: nová porota a nižší poplatky

Všichni vnímáme soutěž Louskáček apriori jako soutěž o nejlepší českou reklamu. Ano, tak tomu bylo a koneckonců tomu tak i nadále je. Součástí této ceny však vždy byly kategorie, které se týkali pouze designu. Tyto specifické „řemeslné“ kategorie do této doby hodnotila porota, která byla spíše reklamně orientovaná. Tento rok však nastává několik změn k lepšímu.

Art Directors‘ Club se od tohoto ročníku Louskáčku rozhodl předat záštitu nad těmito kategoriemi nově vzniklé Unii grafického designu, která poprvé nominuje osmičlenou speciální fundovanou porotu složenou čistě z designérů. Členové Unie grafického designu do ní navrhli kandidáty doslova „od fochu“. Oslovených bylo mnoho znamých odborníků, designérů a typografů z Čech, Slovenska, Německa, Holandska Velké Británie.

Možná jste dříve tuto soutěž neobesílali, ale věřím, že fundovaná porota je pro všechny designéry již pádný důvod soutěž konečně obeslat. Nezanedbatelný fakt také je, že došlo k výraznému snížení vstupních poplatků, které jsou tímto rokem přístupné opravdu i pro jednotlivce bez zázemí agentur. Vítězné práce dále postupují do mezinárodní soutěže ADC*Europe v Barceloně a jsou hojně publikované.

Designéry, kteří chtějí poměřit svůj um s ostatními, mohou přihlásit své práce do 31. ledna na webové stránce ADC.

Lucia Steele

Design portal

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/louskacek-2007-prihlaska.html

28.01.08