Článek

[kju: a:]

qr kod[kju: a:]

Již jste jistě zaznamenali existenci těchto červenočerných čtverečků, které se jmenují QR kód (z anglického »Quick Response« což v doslovném překladu znamená „rychlá odpověď“ ) a vypadají asi jako obrázek výše. Možná si říkáte, že je to jen další nástroj reklamy, marketingu, a máte pravdu, ale za QR kodem se skrývají také možnosti pro vás, pro nás… pro kreativce.

-
QR kód Design portálu

QR kód není novinka

Design Portál jde s dobou, a tak se na ten „tajůplný“ kód podívejme trochu zblízka. Pro čtení QR kódu musíte mít mobil s fotoaparátem, který je připojený k internetu, a v něm nainstalovanou čtečku QR kódu. Čtečku získáte ZDARMA jednoduchou instalací např. z www.i-nigma.mobi.

Čtení kódu je pak velmi snadné. V telefonu si otevřete aplikaci – čtečku, zamíříte na QR kód a čtečka spolu s fotoaparátem kód vyfotí a na displeji vašeho telefonu se objeví jeho obsah.

Pokud se domníváte, že QR kód je novinka, tak jste zlehka na omylu. QR kód se objevil poprvé v Japonsku již v roce 1994, kdy ho navrhla společnost Denso – Ware Inc.. (pro označování součástek v automobilovém průmyslu).