Článek

Internetové soutěže Junior Internet otevřeny až do 15. února

Junior InternetInternetové soutěže Junior Internet otevřeny až do 15. února

Až do 15. února se mohou talentovaní mladí lidé do 18 let hlásit do internetových soutěží projektu Junior Internet. Vyhlášeny jsou pro ně soutěže webových stránek, grafických prací a esejí na téma „Vzdělávání pomocí Internetu“. Vítězové získají hodnotné ceny i finanční odměny na další rozvoj svých projektů. Svůj projekt budou také moci představit na mezinárodním sympoziu Junior Internet, kterého se zúčastní i vítězové z dalších zemí Evropy.

V rámci 11. ročníku Junior Internetu byly vyhlášeny celkem 4 soutěže:

JuniorWeb – soutěž webových stránek a internetových projektů

JuniorDesign – soutěž designů a grafických návrhů

JuniorText – soutěž textů na téma „Vzdělávání pomocí Internetu“

JuniorErb – soutěž webových stránek pro města, obce, regiony, turistická místa či veřejnou správu

Udělena bude také speciální cena Adobe, kterou si odnese některý z projektů využívajících technologie Adobe.

Vyhlášena je rovněž speciální cena Nadace Vodafone, vítězný autor neziskového veřejně prospěšného projektu si odnese mobilní telefon a poukaz na volání v hodnotě 5000 Kč.

Přihlašovat se do soutěží mohou mladí lidé do 18 let na adrese www.juniorinternet.cz. Uzávěrka je 15. února 2010.

V soutěžích budou vítáni také účastníci se zdravotním postižením. V minulých ročnících porota ocenila speciální cenou příspěvky několika mladých lidí např. se sluchovým postižením či trpící roztroušenou sklerózou.

Ani ti, kteří nezvítězí, si však nemusí zoufat. Všichni účastníci soutěží budou pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční v neděli 21. března 2010 v Praze. Připraven na ní bude zajímavý program plný přednášek o Internetu, prezentací úspěšných projektů, diskusí se známými internetovými osobnostmi i soutěží. Vítězové soutěží dostanou kromě hodnotných cen rovněž příležitost prezentovat na konferenci své projekty. Mladí účastníci také budou moci navazovat kontakty a spolupráci v rámci burzy internetových projektů.

Projekt Junior Internet probíhá nejen v České republice, ale i v Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Bratislava letos bude hostit také třídenní mezinárodní sympozium ve dnech 27. – 29. 3. 2010, na které se sjedou všichni vítězové z ČR i ostatních zemí.

Projekt Junior Internet, který je určen pro mladé tvůrce do 18 let, organizují sami mladí lidé (sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic).

Generálními partnery projektu jsou Adobe Systems, Nadace Vodafone, Dignity a Mezinárodní višegrádský fond. Partnery projektu jsou Sms.sluzba.cz a Internetová agentura Netvisio. Ceny pro vítěze a do tomboly pro účastníky věnovaly společnosti AEC, Computer Press, Zoner a Software602. Mediálními partnery projektu jsou servery Design portál, Lupa.cz, Zdroják.cz, Root.cz, Newton Media, Alík.cz, Deník veřejné správy a Obec & finance.

Více informací o projektu Junior Internet najdete na www.juniorinternet.cz.

Design portal

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/junior-internet-soutez.html

05.02.10