Článek

Český student zvítězil s plakátem v soutěži pořádané EU

EU a nediskriminaceČeský student zvítězil s plakátem v soutěži pořádané EU

Filip Menšl, student Střední umělěcké školy v Liberci, zvítězil se svým plakátem na téma „EU a nediskriminace“ v soutěži pořádanou Evropskou komisí. V soutěži se ve dvou kategoriích utkalo více než šest tisíc plakátů. Požádal jsem Filipa, aby nám k soutěži řekl pár slov.

Jak jsi se k soutěži dostal?

V naší škole nějakou dobu visel plakát o této soutěži. Všímám si podobných soutěží, protože se na nich učím a  zároveň si vytvářím jakési portfolio pro přijímačky na vysokou školu. Tahle soutěž se mi zalíbila, protože jsem si chtěl zkusit vytvořit nějaký nekomerční plakát. Pak už jen stačilo odevzdat návrh včas ;)

Podmínkou soutěže bylo, že na návrhu měla pracovat minimálně 4-člená skupina. Proto jsem musel mezi „autory“ připsat i své 3 spolužáky :)

EU a nediskriminace

Jak by jsi svůj plakát popsal?

Doufám, že k plakátu samotnému toho není potřeba příliš říkat. Měl by totiž mluvit sám za sebe. Téma soutěže byla „nediskriminace“. Plakát ukazuje, že existují různé druhy diskriminace – nejen rasová.

Plakát také oslovuje a míří na jeho čtenáře, tím že se ho ptá: „A jaký jsi TY?“ aby si uvědomil jak absurdní je někoho diskriminovat. Myslím, že jsem použil celkem jednoduchou grafiku a plakát byl tím pádem hotový během několika málo hodin:)

Druhé místo v kategorii 15 – 18 let:
EU a nediskriminace

Třetí místo v kategorii 15 – 18 let:
EU a nediskriminace

Více informací naleznete na stránkách soutěže.

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/eu-nediskriminace-mensl.html

21.12.07