Článek

Blíží se uzávěrka soutěže Národní cena za studentský design

Narodni cena za studentsky designBlíží se uzávěrka soutěže Národní cena za studentský design

Termín vyhlášení prestižní studentské soutěže se blíží a přináší změny! Letos se utkají práce z oborů vizuální komunikace! Nejlepší práce získává titul Národní cena za studentský design 2014, další ocenění Excelentní studentský design 2014 nebo Dobrý studentský design 2014. Přihlásit svoje práce můžete už jen do 25. června 2014.

-
Zdroj: studentskydesign.cz

 

Letošní téma: vizuální komunikace

Od letošního roku se budou v soutěži o Národní cenu za studentský design střídat v rytmu bienále samostatně práce oborů vizuální komunikace (grafický design, užitá a reklamní fotografická tvorba, digitální média, motion design, graffiti…) a v roce 2015 další obory (produktový design, průmyslový design, interiérový design, módní design aj.).

Soutěžit mohou studenti a absolventi univerzit, vysokých škol, středních a vyšších odborných škol se studiem designu, architektury, uměleckých řemesel, výtvarného umění a příbuzných oborů s pracemi od roku 2012 do roku 2014.

V roce 2015 budou soutěžit práce z oborů produktový design, průmyslový design, interiérový design, módní design aj. za roky 2013 až 2015.

 

O co se soutěží?

Nejlepší práce získává titul Národní cena za studentský design 2014, další ocenění Excelentní studentský design 2014 nebo Dobrý studentský design 2014.

Vítěz získává finanční částku, týdenní pobyt v Českém centru v některé ze světových metropolí, luxusní hodinky Prim firmy Elton hodinářská, produkty firem Tescoma s. r.o. a IKEA ČR, dvoutýdenní zápůjčku elektromobilu smartelectric drive od firmy E.ON., a.s. a další atraktivní odměny.

Zkrátka nepřijdou ani ti, co získají excelentní nebo dobrý studentský design. Dostanou produkty firem Tescoma s.r.o., IKEA ČR a další přitažlivé a poučné prémie…

Další ceny ve formě finančních částek udělují děkani Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, Fakulty umění a designu ZČU v Plzni, Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně, Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně, generální ředitel Národního technického muzea a ředitelka Uměleckoprůmyslového musea, Společnost přátel Uměleckoprůmyslového musea a Heineken. Zvláštní ceny udělují Unie profesionálních designérů ČR, brněnská firma Finezza design a časopis Architekt.

 

-Národní cena za studentský design 2014
Cílem soutěže je propojování škol a studentů s průmyslem, výrobními, produkčními a obchodními firmami a trvalé monitorování, dokumentace, hodnocení a prezentace tvorby studentů studujících obory zaměřené na design, architekturu, umělecká řemesla, výtvarné umění a příbuzné obory.

Uzávěrka přihlášek:
25. června 2014

Vyhlášení výsledků:
11. listopadu 2014

Další informace

 

Zdroj textu a úvodního obrázku: studentskydesign.cz

 

Design portal

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/narodni-cena-student-design-14.html

18.06.14