Článek

Blíží se uzávěrka soutěže Art Books Wanted, cena pro vítěze je 1000 Euro

Art Books WantedBlíží se uzávěrka soutěže Art Books Wanted, cena pro vítěze je 1000 Euro

Už jen do 14. května máte možnost se přihlásit do soutěže pořádané nakladatelstvím EDITION LIDU s názvem ART BOOKS WANTED International Award. Třetí ročník přináší hlavní cenu pro vítěze 1000 € a mnoho zajímavých tvůrčích příležitostí pro přihlášené autory. V minulém ročníku se o ocenění ucházelo 268 projektů od autorů z celého světa. Vítěžkou hlavní ceny se stala Yeni Kim ze Seoulu (Jižní Korea) s pop-up knihou City Acrobat.

-
Zdroj: editionlidu.com

 

Art Books Wanted

Přihlášená díla budou hodnocena ve dvou kolech. Umělecké vedení EDITION LIDU v prvním kole posoudí všechna předložená díla, z nichž vybere 50 projektů. Tato díla postoupí do druhého kola a budou prezentována na webových stránkách projektu a komunikována v oficiálním mezinárodním Newsletteru.

Ve 2. kole budou vybraná díla posuzována mezinárodní porotou, jež bude složena z umělců, kurátorů a odborníků na poli designu a knižní kultury. Porota vybere 12 nejzajímavějších projektů, jejichž autoři získají ocenění ABW Award 2013 v příslušné kategorii a další možnosti tvůrčí spolupráce. Členové poroty budou následně hlasovat o vítězi, jehož dílo nejvíce zaujalo kvalitou zpracování, námětem a originalitou. Autor vítězného díla obdrží hlavní cenu 1 000 €.

Oceněným autorům bude vyhrazena kvalitní prezentace na webových stránkách projektu. Výsledky budou také vyhlášeny protřednictvím mediálních partnerů na mezinárodní úrovni. Vybraní autoři budou mít dále příležitost prezentovat svá díla na prestižních výstavách. EDITION LIDU také společně s autory zváží vydání vybraných děl.

 

-
Zdroj: editionlidu.com

 

Pro koho je soutěž určena?

Výzva k předkládání přihlášek je otevřena umělcům, ilustrátorům, grafickým designérům, fotografům, spisovatelům, studentům umění a designu, nově také nezávislým nakladatelům a všem tvůrčím duším.

Do projektu ART BOOKS WANTED International Award můžete přihlašovat autorské knihy, originální komiksy, ziny, typografické knihy, ručně tištěné knihy, ilustrované povídky, knihy pro děti, fotografické katalogy, interaktivní knihy využívající elektronická média (PC, epub, iBooks, aplikace apod.) a další originální knižní formy.

Přihlášená díla mohou mít podobu návrhů či maket určených k publikování. Může jít také o knihy (sešity, složky, desky apod.) tištěné v limitovaných edicích nebo o unikátní umělecká díla a konceptuální projekty využívající knihu jako umělecké médium. Díla mohou mít libovolný námět a použitou techniku, s texty v češtině, angličtině a dalších světových jazycích nebo díla zcela bez textu.

Přihlášku do soutěže najdete na webu soutěže.

 

-
Zdroj: editionlidu.com

 

Organizátor EDITION LIDU

EDITION LIDU je mezinárodní nakladatelství se sídlem v Praze. EDITION LIDU spolupracuje s českými i zahraničními autory, umělci, ilustrátory a designéry. Společně s nimi pracuje na tvorbě krásných, originálních a inspirativních knížek, které povznášejí ducha, otevírají mysl a přinášejí svěží kulturní vítr.

V roce 2011 EDITION LIDU založila Kolekci uměleckých knih, do které pečlivě vybírá nové akvizice společně s renomovanými umělci a odborníky (také v rámci projektu ART BOOKS WANTED International Award).

Knihy zařazené do této kolekce představují unikátní autorské počiny s výjimečnou výtvarnou kvalitou, koncepcí a zpracováním. EDITION LIDU je rovněž otevřena spolupráci s uměleckými kolektivy a vydavateli, kteří se podílejí na inovativním myšlení v knižní kultuře a umění obecně.

Více se dozvíte na editionlidu.com

 

Zdroj textu a úvodního obrázku: editionlidu.com

 

Design portal

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/art-books-wanted-vyzva-2014.html

30.04.14