Soutěže

Mezinárodní soutěž Antalis Interior Design Award


Odměny celkem: 5 500 EUR / Termín: 31. 12. 2017                       _


Společnost Antalis, přední evropský distributor papíru a řešení visual communication, pořádá mezinárodní soutěž Antalis Interior Design Award, kterou chce poukázat na neustálé posouvání hranic omezujících kreativitu tvůrců a široké možnosti úpravy interiéru podle individuálních přání zákazníků.

Do soutěže, která se koná od 1. září do 31. prosince 2017, se mohou přihlásit designéři interiérů, architekti, tiskaři, brand manažeři i studenti podáním svých nejlepších návrhů využívajících alespoň jeden produkt z řady Coala, vlajkové lodi společnosti Antalis v oblasti řešení visual communication. Nejpozoruhodnější projekty vybere komise složená z významných hráčů na mezinárodní designerské scéně*, jíž bude předsedat uznávaný scénograf François Confino.

Klíčovou roli v soutěži Antalis Interior Design Award hraje kreativita

Motto soutěže Antalis Interior Design Award zní „Just print your imagination” (Vytiskni svou fantazii). Soutěž bude skutečnou přehlídkou individuality a důvtipu jednotlivých tvůrců. Jejím smyslem je předvést nejrůznější ukázky uměleckého vnímání autorů z celé Evropy i jiných částí světa.

Dokončené projekty

V soutěži budou vyhodnoceny nejzdařilejší dokončené projekty a projekty probíhající v období od 1. ledna 2016 do 31. prosince 2017. Účastníci z řad profesionálů (architekti, designéři interiérů, tiskaři a brand manažeři) se mohou utkat v jedné z následujících kategorií:

 • Hotely,
 • Restaurace,
 • Obchody,
 • Kanceláře,
 • Bydlení,
 • Veřejné prostory.

Vítězové soutěže budou vyhlášeni v březnu 2018 a mohou se těšit na rozsáhlou pozornost mediálních partnerů soutěže, časopisů Wallpaper a Intramuros. Dále se dočkají významného zviditelnění na sociálních sítích, webových stránkách Antalis (4 miliony návštěvníků ročně) a na mezinárodních veletrzích, kterých se Antalis účastní, např. Architect@Work a Retail Expo.

AUTHOR : JEAN-LOUIS BOLLARO, zdroj: antalisinteriordesignaward.com

 

Projekty s použitím 3D modelu

Pro profesionály a studenty, kteří by chtěli předvést svůj talent i přesto, že do soutěže nemohou přihlásit žádný dokončený nebo rozpracovaný projekt, Antalis připravil možnost využít produkty z řady Coala k vytvoření nové tváře 3D modelů.

Vítězové budou odměněni pozorností médií a cenou v hodnotě 3500 eur za první místo a 2000 eur za druhé místo. Naskytne se jim také příležitost realizovat své nápady v části prostor centrály společnosti Antalis nebo v jedné z poboček skupiny. o Zvláštní cena veřejnosti Zvláštní cenu obdrží účastník, jehož projekt sklidí největší úspěch u veřejnosti získáním nejvyššího celkového počtu hlasů („lajků“) napříč všemi kategoriemi. Hlasování proběhne na webových stránkách Antalis Interior Design Award.

AUTHOR : HOTEL LOBBY PARIS URBAN STYLE, zdroj: antalisinteriordesignaward.com

Exkluzivní THE BOOK (10 tisíc výtisků)

Elegantní THE BOOK je informační publikací ze světa designu interiérů, v níž budou představena nejlepší díla spolu s portréty vítězů. Bude rozeslána do specializovaných médií, muzeí, architektonických a designových studií a renomovaným designérům.

„Jako odborníci v oboru visual communication chceme prostřednictvím ceny za nejlepší design interiéru podpořit kreativitu a inovativního ducha profesionálů v oboru designu interiérů a pomoci jim posouvat hranice možností co nejdál. Produkty řady Coala pečlivě sledují nové trendy v designu a dekoraci interiérů a nabízejí zákazníkům možnosti vytvářet jedinečné interiéry, které jim pomohou vyniknout nad konkurencí. Soutěž je mezinárodní, a díky tomu bude mít ještě větší dosah a stane se tak skutečným „tavicím kotlem“ různých uměleckých stylů a způsobů vnímání a také zdrojem inspirace pro ostatní,“ říká Xavier Jouvet, Group Marketing and Purchasing Director společnosti Antalis International.

AUTHOR : PATRICIA BONGIBAULT, zdroj: antalisinteriordesignaward.com

Rychlá a snadná online registrace

Přihlášky do soutěže podávejte online na adrese www.AntalisInteriorDesignAward.com do 31. prosince 2017. Všechny realizované projekty budou za účelem maximálního zviditelnění účastníků vystaveny v galerii.

Více informací o produktech z řady Coala.

Porota soutěže Antalis Interior Design Award:

 • FRANÇOIS CONFINO (předseda poroty): architekt, scénograf a muzeograf – Confino Workshop – Francie
 • DAMIEN PERROT: International Design Director – AccorHotels – Francie
 • JON SHERMAN: zakladatel a Creative Director, Flavor Paper – USA
 • KARIN SCHIMTZ: Business Development Director – Peclers (Německo – Rakousko – Švýcarsko) – Německo
 • BENEDICTE DUHALDE: šéfredaktor – časopis Intramuros – Francie
 • AGNES LAFARGE: Market Manager Visual Communication, Antalis International – Francie
 • ANEEL KALSI: Art Director – Wallpaper – Velká Británie

O společnosti Antalis

Společnost Antalis (Euronext Paris: ANTA) je předním evropským a celosvětovým (s výjimkou USA) distributorem papíru a obalových řešení v B2B sektoru. Patří mezi tři největší evropské distributory řešení v oblasti visual communication. V roce 2016 dosáhla skupina Antalis obratu 2,5 miliardy eur, měla 5600 zaměstnanců a poskytla služby téměř 130 tisícům zákazníků, společností a tiskařů ve 43 zemích. Prostřednictvím 118 distribučních center zajišťuje více než 14 tisíc dodávek denně po celém světě.

Zdroj a foto: antalis.cz