Článek

VÝSLEDKY: Symbol mužů

Navrhněte mužský ekvivalent k symbolu kosočtverce - výsledky soutěžeVÝSLEDKY: Symbol mužů

Kdo si počká, ten se dočká. A vy jste se dočkali. Jsou tady výsledky soutěže o nový symbol mužů!

Do soutěže bylo přihlášeno 52 návrhů a všechny zveřejníme v našem společensko-kultůrním magazínu Dezinfetamin. Vyjde začátkem února a objednávat můžete již teď na webu: www.dezinfetamin.com.

Falický tvar se snažili ztvárnit jak ženy tak muži. Mladí i staří. Doma i v hospodě. Rukou i na počítači. Z výsledků je patrno, že nejvíce lidí navrhovalo kruh s čárkou uprostřed. I když odborná porota hlasovala jinak, na počet by jistě toto ztvárnění zvítězilo. V odborné porotě se sešli grafici, motion designéři, ilustrátoři a typografové. Jejich konečný verdikt zní:

Vítězem se stává David Mužík.
Za jeho výkon mu náleží pětset korun českých a věčná falická sláva.

A jaká je tedy podoba výtězného návrhu?
°|°

Na závěr gratulace Martina Peciny – jednoho z porotců soutěže:

Ahoj všem,
gratuluji vítězi Davidu Mužíkovi. Jeho návrh má nesporné prvenství v tom, že jej lze bleskurychle aplikovat tužkou, tupým předmětem i na klávesnici. Stojí také za úvahu, zda ženské a mužské logo neučinit rovnou součástí latinkové abecedy a nedodávat je v základní znakové sadě nově vydávaných písem.
Protože ale i některé další návrhy dokonale splňují zadání, rád se nechám překvapit, které logo se nakonec stane nejpopulárnější u veřejnosti a nejlépe odolá zubu času.

více na:
http://www.dezinfetamin.com/?page=news&kategorie=competition

._. Skákala

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/falicke-logo2.html

28.01.09