Článek

Toman Design Studio má zlato za výroční zprávu pro Lékaře bez hranic

Nedávno proběhlo vyhlášení soutěže Zlatý středník. V jedné z vyhlašovaných kategorií — nejlepší výroční zpráva, bodovalo studio Toman Design s výroční zprávou pro humanitární organizaci Lékaři bez hranic. Tématem skvěle zpracované výroční zprávy, kterou vám nyní představujeme, jsou opomíjené nemoci. Autorem ilustrací je Jindřich Janíček.

Mezi opomíjené nemoci patří i ebola – jedna z nejnebezpečnějších nemocí vůbec. Ústředním motivem zprávy je ilustrovaný příběh malé holčičky Nubie. Ta je prvním známým případem, kdy nakažený novorozenec přežil i několik dní po porodu a později se z nemoci úplně vyléčil.

Suverénní ilustrace Jindřicha Janíčka jsme propojili s infografikou použitím drobných rastrů. V tiskárně z nás sice měli radost, ale výsledek stál za to.

Autorem konceptu a designu je za Toman Design Studio Lukáš Müller. Ilustrace měl na starosti Jindřich Janíček.

Lékaři bez hranic jsou mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje odbornou zdravotnickou pomoc lidem v ohrožení a v případě krizí. Organizace byla založena v roce 1971 skupinou francouzských lékařů a novinářů, kteří měli přímou zkušenost s hladomorem v Biafře. Zdravotní péči ve více než 70 zemích světa poskytujeme s pomocí téměř 3 000 mezinárodních a 32 000 místních spolupracovníků.

Zdroj a foto: Filip Györe, toman-design.com, lekari-bez-hranic.cz

Další práce Toman Design Studia:

Studio Toman Design připravilo kompletní vizuální styl dětských smart hodinek Aiko