Článek

Studio Toman Design připravilo vizuální styl pro londýnské Mobile Phone Museum

Sending
Hodnocení čtenářů
4.33 (9 hlasů)

2332 telefonů aktuálně najdete v londýnském Mobile Phone Museum. Za největší sbírkou mobilních telefonů na světě stojí Ben Wood, Matt Chatterle a Kamil Vacek. Českou stopu nese i vizuální styl, za kterým stojí pražské studio Toman Design

Muzeum, které podpořil i britský Vodafone,  mapuje design mobilních telefonů od roku 1984 do současnosti. Najdete v něm sekce jako „Ugliest phones“, „Most Wanted“ nebo „Phones in Movies. Nutno doplnit, že se v této fázi jedná o online muzeum, v jednání jsou dočasné expozice v Británii i Evropě, ale také dlouhodobé výstavy v rámci specializovaných muzeí, konkrétně Victoria Albert Museum. Můžeme se snad těšit, že se část sbírky objeví i u nás.

„Jednou z inspirací logotypu byl mj. magický hranol z filmu Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea. V případě Mobile Phone Museum je oním magickým hranolem kus hardwaru — mobilní telefon.“
Lukáš Müller, Toman Design

Explikace

Tibor ViziLukáš Müller, Toman Design

„Myšlenka na založení prvního muzea mobilních telefonů na světě vznikla na počátku roku 2020. Ve spolupráci britských a českých sběratelů a nadšenců (Ben Wood, Matt Chatterley, Kamil Vacek) pak vznikl úžasný projekt největší sbírky mobilních telefonů na světě.

Díky podpoře Vodafone UK se na webu MobilePhoneMuseum může prezentovat více než 2000 mobilních telefonů. Jednou z inspirací logotypu byl mj. magický hranol z filmu Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea. V případě MPM je oním magickým hranolem kus hardwaru — mobilní telefon.

Symbol je doplněn geometrickým groteskem Galano od německého typografa René Biedera. Stěžejním prvkem je pak samotný web, na kterém lze nalézt časovou osu k filtraci mobilních telefonů dle zadaného období. Spolu s celkovou galerií web obsahuje vybrané kolekce, např. Most Wanted nebo Ugliest Phones.

Písmo:

  • hlavní písmo: Galano, René Bieder

Tým:

Ukázky webu

Akce k otevření muzea v Londýně

Další práce studia:

Centrum Bořislavka má logo i vizuální styl od studia Toman Design

Luhačovice

Zdroj a foto: toman-design.com