Článek

Světová elita motion designu se představí na festivalu Mouvo v Praze

V Praze se znovu představí světová elita motion designu. Studio Oficina pořádá v polovině února druhý ročník festivalu Mouvo, na kterém vystoupí nejlepší světoví tvůrci pohybující se na oborovém průsečíku grafického designu, animace a videa.

Po úspěšném prvním ročníku, kdy událost vyprodala holešovickou La Fabriku, se festival Mouvo rozšíří na dva dny a přesune se do prostornějšího Divadla Archa. Obsahově se festival zaštítí heslem Budoucnost motion designu a nabídne tak vizionářské a zároveň rozmanité obsazení vystupujících tvůrců. Mouvo začne v pátek 17. února dvěma večerními přednáškami a bude pokračovat od sobotního dopoledne až do noci.

Za jednu z předních hvězd lze označit amerického designera Bradley Munkowitze, známého pod přezdívkou GMunk. Vedle práce pro reklamu a interaktivní média proslul Munkowitz designem holografických projekcí a grafiky pro film Tron: Legacy nebo interface designem snímku Oblivion. Obrovskou popularitu a řadu cen pak získalo jeho revoluční dílo pro robotickou společnost Bot & Dolly – projekční mapping na plochy ovládané robotickými rameny nazvaný Box.

„Box i po třech letech považuji za jeden z nejkvalitnějších a nejinspirativnějších projektů v oblasti motion designu a projekčního mappingu vůbec,“ uvedl Marek Cimbálník, art director studia Oficina a jeden z organizátorů Mouva.

Londýnské studio Spin

John Schlemmer

Světovou špičku oboru dále zastupuje slavné londýnské studio Spin nebo hlavní motion designer pro interaktivní aplikace ve společnosti Google John Schlemmer. Široké spektrum pohledů na budoucnost oboru doplní také živý vstup legendárního designera Pabla Ferra, který proslul typografickou úpravou titulkové sekvence pro Kubrickův snímek Dr. Divnoláska.

Pablo Ferro

Marcus Eckert

Stejně jako poprvé festival skloubí přednášky elitních světových tvůrců a možnost získat kontakty a proniknout do oborové komunity. Páteční večer po skončení přednášek završí Mouvo Lovers party, která nabízí příležitost prohodit pár slov s vystupujícími. Sobotní dlouhý den pak vyvrcholí festivalovou afterparty.

„Od počátku nás motivovalo přání vytvořit v českém prostředí platformu pro oborová setkání a podpořit tak komunitu, která kolem motion designu neustále roste,“ uvádí Vlaďka Cimbálníková, producentka festivalu a studia Oficina.

Více informací a kompletní program najdete na webu www.mouvo.cz. Zájemci o osobnější setkání s vystupujícími si mohou koupit VIP vstupenku, díky které získají přístup na zmíněnou Mouvo Lovers party.

Vedle toho si můžete také zakoupit originální kousek z nové limitované edice Mouvo produktů na store.mouvo.cz.

Zdroj a foto: mouvo.cz