Soutěže

Best in Design


Odměna: 10 000 € / Termín: 13. 2. 2016                       _


Soutěž pro mladé designéry Talent designu přichází s novým názvem — Best in Design. Ve čtyřech soutěžních kategoriích se designéři mohou utkat o celkem 10 000 € a stáž v designérském studiu. Soutěž je určená studentům, designérům a všem nadšencům designu do 30 let. Práce mohou posílat do 13. února 2017.

Best in Design v osmém ročníku soutěže chce najít ty nejlepší talenty designu z celého světa. Tato mezinárodní soutěž, která v loňském roce obdržela 1 320 soutěžních prací z celého světa, kromě států střední Evropy i Itálie, Španělska, Dánska či Singapuru, Jižní Koreje, USA, Indie nebo Brazílie, opět dává možnost mladým designérům prorazit ve světě designu. V loňském roce se hlavními vítězi soutěže svým návrhem grafického zpracování pravidel fotbalu stali Andrej Čanecký a Andrej Barčák ze Slovenska.

Soutěžní práce mohou designéři posílat ve čtyřech kategoriích.

  • První je Product design, do které patří design velkosériových výrobků, interiéru či nábytku apod.
  • V kategorii Industrial design mohou soutěžící posílat návrhy strojů, zařízení, nástrojů nebo například transportního designu.
  • Design oděvu a textilní tvorby, obuvi, galanterie nebo šperků patří do kategorie Fashion design.
  • Kategorie Communication design dává zase prostor grafice, ilustracím, novým médiím, webové animaci, čili vizuální komunikaci.

Proč soutěž změnila název objasňuje vyhlašovatel soutěže Martin Růžička: “Chtěli jsme změnou názvu dát najevo, že soutěž je určena všem, nejenom tedy designérům, či studentům designu, ale také lidem, které design prostě baví,” objasňuje.

Cílem soutěže je pomoci začínajícím designérům či studentům prorazit na poli designu. Mezi vítěze se rozdá celkem 10 000 €. Soutěž je organizována studenty Fakultou multimediálních komunikací v rámci Zlin Design Weeku, vyhlašovatelem je Nadační fond Martiny a Martina Růžičkových.

Práce mohou soutěžící posílat do 13. února 2017. Více informací na www.bestindesign.eu.

Zdroj a foto: bestindesign.eu