Článek

Projektor na střechu nebo přebalovací pult? Porota vybírá nejlepší vychytávku pro nový Fiat 500X

Fiat 500X

Automobilka Fiat přišla se zajímavým nápadem. Formou soutěže s názvem Projekt X vyzvala veřejnost, aby navrhla designový doplněk pro nový vůz Fiat 500X. V prvním kole soutěže čtveřice mladých designérů vybrala ty nejzajímavější. Anna Marešová, Boris Klimek, Jakub Pollág a Václav Mlynář posuzovali přes 600 návrhů z Česka a Slovenska a vybrali 8 nejlepších. Mezi nimi byste našli takové vychytávky jako projektor na střechu, přebalovací pult, vázu na kytku anebo nafukovací panáky, abyste necestovali sami :)

Osm finalistek se s designéry setkalo na celodenním workshopu. Každý z designérů spolupracoval s jednou Češkou a jednou Slovenkou. Na základě společné diskuze vznikly prvotní návrhy, které designéři vzápětí dovedli k finálním vizualizacím. Ty byly umístěny na internetové stránky Projektu X.

Video z workshopu v Brně:

 

Nyní bude komise vybírat ze čtyř českých a čtyř slovenských designových doplňků. Předsednictví v komisi se ujal profesor Jiří Pelcl, renomovaný architekt a designér, bývalý rektor UMPRUM a držitel mnoha tuzemských i zahraničních ocenění. Jeho návrhy zasahují jak do oblasti sériové výroby tak umělecké autorské tvorby. Dále v komisi zasedne například módní návrhářka a majitelka renomované pražské galerie zaměřené na originální design, módu a šperk Josefina Bakošová nebo designér a pedagog Jan Čapek, loňský držitel ceny Czech Grand Design Designér roku, který je veřejnosti znám především jako autor dnes již ikonických PET lahví pro Karlovarské minerální vody.

PREBALOVACÍ PULT – LUCIA FTÁČNIKOVÁ (SK):

fiat_500x_08

 

MLUVÍCÍ AUTO – LUCIE KALČÍKOVÁ (CZ):

 

fiat_500x_07

X-CAMP – MICHAELA BĚLOHRADSKÁ (CZ)

fiat_500x_06

VÁZA NA KVĚTINU – NELA ARMUTIDISOVÁ (CZ):

fiat_500x_05

 

SEDEM
SADA ŠTÝLOVÝCH DOPLNKOV – PATRÍCIA ŠIMONČIČOVÁ (SK):

fiat_500x_04

BLOW UP ACCESSORIES – SILVIA ŠILLOVÁ (SK):

fiat_500x_03

CINEMA FIAT – VERONIKA ĎURICOVÁ (SK):

fiat_500x_02

AUTOROMANTIKA – LENKA SVATOŠOVÁ (CZ)

fiat_500x_01

Podrobnější informace o všech finálových návrzích najdete na stránce Projekt X.