Článek

Citroën představil koncept hybridního SUV Aircross

Vůz byl ve světové premiéře prezentován na šanghajském autosalonu. Citroën Aircross převrací zažité principy, ale přitom se drží zásad SUV. Design exteriéru a atmosféra v interiéru nabízejí modernost a jedinečného ducha a přitom se současně opírají o stylové prvky modelu C4 Cactus.

Vůz obsahuje řadu technologických vychytávek. Například je vybaven dvěma 12palcovými displeji HD, z nichž jeden je mobilní a může jej používat posádka. Každé sedadlo je navíc opatřeno reproduktory a mikrofony pro usnadnění komunikace mezi posádkou. Na každé straně vozu Citroën Aircross jsou v rámech dveří umístěné webové kamery, které mohou snímat záběry z cest a vytvářet album, jež lze sdílet na sociálních sítích. Obrázky jsou přímo přenášeny na displeje vozu Citroën Aircross a mohou sloužit k nasbírání informací o okolních památkách a pomocí navigace k nim může být řidič naveden.

Prohlédněte si interiér vozu:

Citroën s konceptem Citroën Aircross přináší novou interpretaci prvků Airbump®, které se poprvé objevily u modelu C4 Cactus a nyní jsou přizpůsobeny potřebám SUV. Úkolem prvků Airbump® je chránit karoserii proti drobným nárazům a škrábancům, zatímco Alloy Bump chrání Citroën Aircross před bočními nárazy a představují viditelnou „vycpávku“. Vytvářejí sklípkovou strukturu z velmi pohlcující hliníkové pěny. Materiál používaný ve světě motorsportů v sobě spojuje ochranu, lehkost a estetiku. Jde o inovativní odpověď na potřeby segmentu SUV.

Co se týče výkonu a spotřeby, tak i tam si Aircross vede velmi dobře. Dosahuje výkonu 313 koní, přičemž spotřeba paliva a emise přitom zůstávají stále velmi nízké (1,7 l / 100 km a 39 g CO2/km). Zrychlení z 0 na 100 km/hod je dosaženo za 4,5 sekundy. Vůz má rozměry 458 cm × 210 cm × 173 cm a používá pneumatiky 275/7´45 R22. Tyto pneumatiky, které Continental vyrobil speciálně pro Citroën Aircross, jsou tvořeny masivními kusy gumy s podélnými lamelami, jejichž hluboké zářezy zajišťují vysokou míru pohyblivosti i v tom nejobtížnějším terénu.

 

Zajímavé jsou i skicy, ze kterých Aircross vzešel: