Článek

Prague free fashion weekend — CodeMode 09

Prague free fashion weekend: CodeMode 09

Ve dnech 3. – 5. dubna se v Karlínských halách odehraje další ročník unikátní akce zaměřené na nonkonformní módu – Prague free fashion weekend s podtitulem CodeMode. Ve třech dnech se návštěvníkům představí více než padesát mladých českých návrhářů, designérů a umělců, kteří propojují originalitu s kvalitou. Formou improvizovaného tržiště , kde bude mít každý účastník vlastní stánek, se návštěvníci seznámí s tvorbou šperkařů, výrobců kabelek, oděvů a doplňků. Veškerý sortiment je samozřejmě určený k prodeji.

Prague free fashion weekend — CodeMode 09

Fotograf : Juraj Starovecký

Obleceni : Lucie Mares

Sperky : Marie Silondi

Nabízí se tak jedinečná možnost obohatit jarní šatník stylovým oblečením. Mezi návrháři, kteří se akce zúčastní, figurují jména již zavedených a ceněných tvůrců jako je Marie Silondi s Lucii Mares nebo Jara Design a La femme Mimi, ale i čerstvé objevy alternativního módního světa – značka Odd room Kristýny Javůrkové nebo stylové obchody Parazit a Flamingo park.

Akari

Akari

Myšlenka nezávislého projektu Prague Free Fashion Weekend se zrodila před třemi lety. Hnacím motorem realizace je snaha umožnit mladým tvůrcům navazovat mezi sebou kontakty a usnadnit jim komunikaci se širší veřejností, pro kterou jejich tvorba zůstává často neobjevená. Zároveň na jednom místě nabídnout co nejpestřejší prodejní nabídku originální a osobité módy.

Michal Kadaník

Michal Kadaník

První PFFW se uskutečnil v dubnu 2006 v Experimentálním prostoru Roxy/NoD a dokázal hlad po akci tohoto druhu, která se v Praze objevila poprvé. Druhý PFFW proběhl v prosinci téhož roku a jen potvrdil velký zájem široké veřejnosti o alternativní módu. Naším cílem je, aby se PFFW stal tradicí stejně jako obdobné akce v Berlíně nebo Barceloně.

Vzhledem k některým změnám (místo konání, složení organizačního týmu, upravená
koncepce) a byrokratickým překážkám (nemožnost zapsání názvu jako ochranné značky) jsme se
rozhodli plynule přejít k novému názvu projektu, kterým bude CODE:MODE. Zatím v podobě podtitulu, abychom zachovali návaznost a povědomí o spojitosti s projekty minulými.

Akce se letos rozrostla o spoustu doprovodných aktivit. Kromě módních přehlídek bude celým prostorem znít denně živá hudební projekce zvučných jmen naší i zahraniční hudební scény — Miss Duckin ( CH ) , Dj Stanzim nebo Dubwise Gangsters. V provozu bude také Wakata bar a food bar u Potápníka. Noční hodiny zpříjemní projekce Bulvy Fabuly nebo speciální, živoucí galerie modelů.

Třídenní svátek módy a alternativního životního stylu.

Prague free fashion weekend :
CodeMode 09

03. – 05.dubna

Karlín Hall

Praha 8, Thámova 8

Otevřeno:

3.4— 15:00 — 03:00

4.4 — 10:00 — 03:00

5.4— 10:00 — 17:00

Nika77

nika77

Program na www.codemode.cz

Prague free fashion weekend

Design portal

https://www.designportal.cz/fashion_design/prague-free-fashion-weekend.html

01.04.09