Reklama

Pánské džíny: kdy je nosit a s čím je sladit?

Současná pánská móda nabízí širokou škálu džínových kalhot, které se vyznačují moderními střihy a vysoce kvalitními materiály. Díky tomu mohou pánové bez obav nosit džíny a sladit je s dalšími předměty šatníku jako jsou bundy, košile nebo stylové boty. Správně vybrané džíny mohou mužům sloužit při různých příležitostech: do práce, na setkání s přáteli nebo na nedělní procházce.

Elegantní džíny pro práci a méně formální obchodní jednání

Pro některé se může kombinace džínů s bundou nebo tričkem zdát absurdní. Především jsou pánské džíny mnoha respektovaných značek s pánským oblečením poměrně elegantní kalhoty, které jsou ideální pro chytré neformální stylizace. Které modely by neměly uniknout vaší pozornosti?

Vyberte si rovné džíny klasického tmavého odstínu, bez dekorací a odřenin. Světlé džíny je lepší ponechat na neformální výlety s přáteli, zatímco tmavé džíny budou ideální volbou pro setkání s týmem zaměstnanců nebo pro polooficiální rodinnou akci. Zúžené nohavice zaručují svobodu nošení každý den a vyšší úroveň pohodlí při pohybu. Tento typ kalhot bude také vypadat elegantně a poskytne jednoduchost, což zase zaručí spolehlivou eleganci.

Džíny by měly být kombinovány s bavlněným sakem světlého odstínu, například velbloudí hnědou a obyčejným tričkem – tento styl bude originální a elegantní. Proto vytvoří inteligentní neformální sadu, která bude vhodná pro každodenní práci nebo pro méně formální příležitost. Rozhodně je však chybou kombinovat džíny s oblekem nebo smokingem.

Módní džíny v pánském vydání

Střih džínů hodně vypovídá o stylu, který daný muž preferuje. Již zmíněné klasické modely bez silných odřenin nebo vzorů jsou perfektní volbou pro muže, kteří oceňují tradici a klasickou eleganci. Tento nadčasový model džínů je oceňován především pro univerzalismus – vypadají skvěle za všech podmínek a snadno zdůrazňují výhody mužské postavy. Volnější kalhoty si vybírají muži, kteří oceňují pohodlí při používání. Velmi často jsou to muži, kteří si velmi ochotně vybírají džíny a to i pro zahradničení nebo jiné sportovní aktivity. Zajímavou nabídkou jsou džíny se zúženými nohavicemi a odstínem ombre. Model je návrhem pro sebevědomé muže, kteří odvážně sledují nejnovější módní trendy.

Mezi pánskými džínovými styly můžeme rozlišovat dva základní typy. V prvním případě se jedná o ležérní styl, který se vyznačuje výběrem módních triček často v bílé barvě, které vytvářejí nadčasový kontrast. Ve druhém případě jsou pánské džíny kombinovány s košilemi, nejčastěji s kostkovaným vzorem. Na léto jsou pak oblíbené pánské kraťasy z džínoviny s tričkem či nátělníkem.

V případě džín je výběr svrchního oblečení velmi široký. Tyto kalhoty vypadají skvěle v kombinaci s módními mikinami s kapucí nebo sportovními bundami s manžetami v bílých a tmavě modrých odstínech. Pokud chcete svému stylu dodat šmrnc, vyberte si černou koženou motorkářskou bundu. Kovové ozdoby dodají i klasickým džínám podmanivý charakter. V business verzi stačí kombinovat džíny se sportovní bundou.


Text je součástí placené spolupráce.