Článek

Pivovar Morous má retro etikety se zamračeným sládkem od agentury Little Greta

Nový vizuál rýmařovského minipivovaru Morous připravila agentura Little Greta. Ta o sobě v poslední době dala vědět oceňovaným vizuálním stylem pro Jarošovský pivovar nebo redesignem Pivovaru Primátor.

„Hlavním cílem bylo vytvořit čistý design bez zbytečných rušivých prvků.“

Nový design svou syrovostí odkazuje na historii Sudet a odráží povahu Jeseníků jako drsného kraje. Jeho klíčovým prvkem je vizuál Morouse. Ten působí tvrdě, neústupně, uvnitř má však dobré srdce – přesně jako sládek pivovaru Karel Polišenský, který je podle svých slov typickým morousem. Etikety jsou tvořeny v minimalistickém stylu, který spolu s barevností, ruční typografií a retro prvky udává jednotnou tonalitu.

„Hlavní kresba sládka je jeho věrným portrétem. Zdůrazňuje jeho klíčovou roli v pivovaru. Dalším doplňkovým symbolem je vlk, který odkazuje na město Rýmařov a jeho erb,” říká Mateusz Slowakiewicz, hlavní designér návrhu. „Pro design etikety jsem se inspiroval starými sešity a retro stylem. Hlavním cílem bylo vytvořit čistý design bez zbytečných rušivých prvků,” dodává.

Minipivovar Morous v Rýmařově je aktuálně ve fázi příprav. „Momentálně máme za sebou administrační procesy, připravujeme montáž varny a vše potřebné, abychom mohli spustit provoz na jaře příštího roku,” říká Karel Polišenský, sládek minipivovaru Morous.

Agenturu Little Greta mají pivovary rádi, mrkněte na jejich další práce:

Pivo Primátor má nové ilustrované etikety a design od agentury Little Greta

Agentura Little Greta získala prestižní ceny za design pro Jarošovský pivovar

Zdroj a foto: littlegreta.co.uk