Článek

Nápoj Metelka Tea Spirit má nový obal od studia Design Herynek

Tea Spirit je přírodní produkt z portfolia likérky Metelka. Je vyrobený z lipového medu, gruzínského čaje a brandy. Studio Design Herynek se zhostilo návrhu loga, designu etikety a obalu. Výsledná práce je kombinací čisté typografie a kaligrafie. Posuďte sami.

„Reakce na design produktu je jen a pouze kladná. Zatím jsem se nesetkal se sebemenší kritikou a jsem přesvědčený, že se toto dílo povedlo a stane se stálicí v portfoliu rodinné likérky.“ Milan Metelka, ředitel

 

Explikace

Jan HerynekDesign Herynek

„Na začátku tvorby brandu Metelka Tea Spirit stál samotný název. Inspirovali jsme se  přírodou, proto náš návrh využívá základní tvar kruhu. Umístění značky jako rodového symbolu doprovází vizuální identitu. Kruh je hlavním bodem vizuálního řešení. Meditativní kruh, otisk hrníčku rozlitého čaje…

Jednoduchá a čistá typografie (písmo Chalet od House Industries) doplněná rotokaligrafií Pavla Herynka. V samotné kaligrafii jsou řádky a tečky pozoruhodně významné. Kaligrafická práce představuje část vzdělání moudrých, kteří provádějí tradiční čajové obřady. Vertikální typografické uspořádání na etiketě dosáhne rovnováhy mezi složením klasických a moderních stylů. Vertikální prvek odkazuje na kořeny našeho vnímání východní čajové kultury. Společné použití zlaté ražby, slepotisku a letterpressu (Ateliér Haškovec) symbolizuje důležitost péče o každý produkt. Zlato dodává hodnotu a pomáhá vytvářet pozici produktu.

Haptická složka má nejen estetickou, ale i praktickou funkci ve formě Braillova písma pro nevidomé. Dárková tuba je střídmě ozdobená zlatou a vytlačením, má jazýček s vlajkou Gruzie jako odkaz na původ čaje. Menší kulaté tělo lahve připomíná čajovou konvici. Korkový uzávěr ve tvaru korunky doplňuje vzhled a pomáhá funkci otvírání.

Autor konceptu a designu Jan Herynek, spolupracující Pavel Herynek (ilustrace) a Tereza Ondrušková (foto).

Ukázky

Další práce studia Design Herynek

Studio Design Herynek bodovalo na German Design Award s designem lahve pro Austrian Empire Navy Rum

Masarykova demokratická akademie

Zdroj a foto: Tereza Ondrušková, herynek.com