Článek

Mezinárodní soutěž na video spot pro sluchátka Sennheiser vyhrál Čech

SennheiserMezinárodní soutěž na video spot pro sluchátka Sennheiser vyhrál Čech

Skákala (Petr Skala) není na Design portále neznámé jméno, před časem jsme o něm psali v souvislosti s úspěšným video spotem pro MTV, minulý týden jako o jednom z týmu lidí, kteří s Lukášem Veverkou spolupracovali na video spotu pro VUT Brno a dnes bychom vám rádi představili jeho práci, se kterou uspěl v mezinárodní soutěži pro značku Sennheiser.

Jednalo se o uzavřenou soutěž pro 20 pozvaných designérů, kterou vyhlásila Eyeka. Skákala byl pozván na základě jeho úspěšného spotu pro MTV, který jsme na Design portále již představovali.

Skákalu, který nyní působí v holandském studiu FABRIQUE, jsem požádal, aby nám svůj spot blíže popsal:

Rozhodl sem se vyjit z tvaru perforovaného plechu/plastu, který je ve většině sluchatek. Celý koncept vychází především ze sloganu „Rhythm in You“ a vše je tak postavené na rigidním držení rytmu hudebního, ale i vizuálního (proto ta pravidelná textura z „žárovek“) a je tam samozřejmě tanec, jež je na rytmu závislý.

sluchátka Sennheiser

Z toho důvodu jsem misto 25 fps zvolil 16, abych pak mohl lépe pracovat s hudbou, kdy se celá scéna rozdělila do taktů po čtyřech dobách, které odpovídající jedné sekundě (což mi umožnilo pracovat naprosto přesně až do 1/16 – čímž jsem se dle půvoního konceptu držel co nejpřesněji rytmu).

16 fps má ještě jednu nespornou výhodu – původně byla animace určena pro internetovou kampaň a tak se snížením fps o třetinu snižují i přenesená data. I když slogan po sléze vypadl, koncepce jsem se už držel, protože i tak odpovídá produktu a především kampani.

sluchátka Sennheiser

Co se týká výroby, tak to se přes připravený rastr prolínají barevné plochy a celé to je pak animované frame by frame. Nakonec se všechno dobarvilo, decentně rozostřilo, mírně roztřepalo kvůli „žárovkovému“ dojmu a dodaly se odlesky objektivu.

Cílová skupina je 22–28 a tak je to barevností a vůbec výsledným dojmem až přehnaně „čerstvé“.
Co se týká tanečníků, tak ty jsem koupil na www.istock.com a hudbu jsem si nechal složit (resp. upravit stávající) od Martina Jedličky.

sluchátka Sennheiser

Pokud by vás zajímaly další Skákalovy práce, pak určitě můžu doporučit Road to Copenhagen nebo animace, které najdete na nových stránkách tabletu Bamboo Wacom.

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/souteze-tendry/video-sennheiser-sluchatka.html

18.10.09