Soutěže

Mělník pořádá (ne)veřejnou soutěž na jednotný vizuální styl za 120 tisíc


Odměna: 120 000 Kč / Termín: 30. 6. 2016                       _


Trvalo to pár dnů, než jsme se se zástupci města Mělník dohodli na tom, jestli tuto soutěž zveřejnit. Ona sice není veřejná, ale zároveň není ani uzavřená. Zkrátka město Mělník vyhlašuje soutěž na vytvoření jednotného vizuálního stylu města, který doplní logo, jehož autorkou je Iva Návojská Pechmanová.

„Se soutěží jsme přímo oslovovali subjekty na, které jsme získali reference z podobných zakázek. Pokud víte o někom kdo by měl zájem o tuto soutěž a realizoval úspěšně podobné zakázky, můžete mu zadání jistě přeposlat.“ sdělil nám vedoucí odboru vnitřních věcí David Kučera.

melnik-soutez-01

Logo je složeno z vlnovky symbolizující soutok řek a ze slovního označení „Mělník“. Město jej začalo používat v roce 2012.

Cílem soutěže je vytvoření jednotného vizuálního stylu města Mělník sloužícího k jednotné prezentaci a komunikaci města, případně jeho akcí a organizací. Vizuální styl má vystihovat unikátní charakter města Mělník. V rámci soutěže je možný facelift loga – volitelná modernizace a odlehčení loga. Jeho přiblížení myšlence komunikace.

Odměna za vytvoření a zpracování výše uvedeného zadání je 120 tis. Kč a  v případě zájmu o zpracování jednotného vizuálního stylu města Mělník je nutné zaslání referencí podobného zaměření a koncept sjednocující myšlenky komunikace. popř. hrubý koncept propojovacího grafického prvku do 30. 6. 2016.

melnik-soutez-02

Zajímavosti ze zadávací dokumentace

  • Výsledný návrh posoudí komise složená převážně z odborníků na dané téma (v této fázi minimalizujeme názor široké veřejnosti a úředníků)
  • Implementace vizuálního stylu je plánována na podzim 2016
  • Odměna za vytvoření a zpracování zadání je 120 tis. Kč
  • Je nutné vymyslet propojovací grafický prvek, který jasně a nezaměnitelně spojuje všechny varianty komunikace města, případně komunikace organizací a akcí města.

Na oficiálních webových stránkách města o soutěži nanajdete ani zmínku, ale můžete si zadání soutěže stáhnout stáhnout z Design portálu.

Zdroj a foto: melnik.cz