Článek

Letní filmová škola má nový vizuální styl od Markéty Steinert ve stylu divoké džungle

44. Letní filmová škola, která se koná od 27. července do 5. srpna, představila plakát a nový vizuální styl. Do tématu divoké džungle jej ztvárnila grafická designérka Markéta Steinert. Letní filmová škola 2018 by se tak měla stát vaším průvodcem filmovou džunglí. Festival se koná každoročně v Uherském Hradišti a tentokrát představí méně známou tvorbu i nejzásadnější celovečerní díla Larse von Triera. V programu nebude chybět ani atraktivní virtuální realita a premiéru na Letní filmové škole budou mít také muzikálové snímky Projektu 100.

„Džungle znamená hustý tropický les, nedotčený lidskou činností. Džungle může být jak deštná, tak také vysychající, kde vegetace prudce vyroste a pak uschne, “ popisuje téma plakátu jeho autorka Markéta Steinert.

Znělka vznikla ve spolupráci s Martinem Pokorným:

Průvodce filmovou džunglí

Slovo džungle se užívá jako metafora pro nepřehlednou změť, například „džungle předpisů“. Může znamenat také nekultivované poměry, kde panuje bezohledná vláda silnějšího a nikdo se v ní nevyzná.

Vizuál bude rozkvétat do barev, jak hluboko do džungle se budete prodírat. Vše vyvrcholí vaším letním dobrodružstvím mezi liánami a monstry  ve světě překvapení a poznání. Podívejte se do dalekohledu, napijte se z čutory. S novou přehlednější strukturou festivalu bude Letní filmová škola 2018 vaším průvodcem filmovou džunglí.

Ukázky vizuálního stylu

Markéta Steinert a Do Hoai Nam byli také autory vizuálního stylu loňského ročníku, který ztvárnili jako švédský stůl. Na plakátech byly lahůdky jež nafotila Marta Palasová.

Letní filmová škola Uherské hradiště má na plakátech švédský stůl — autory jsou Markéta Steinert a Do Hoai Nam

Další práce Markéty Steinert:

Legendární Kladrubáci mají nové logo, připravila ho dvojice studentů UMPRUM — Markéta Steinert a Vítek Škop

Modrá židle po celé Praze aneb vizuální styl Pražského Quadriennale

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která letos proběhne v termínu 27. července až 5. srpna, přivítá vzácné hosty. Z Velké Británie přijede jeden z nejslavnějších evropských režisérů, vítěz Zlaté palmy z Cannes, Zlatého lva z Benátek a držitel Řádu britského impéria Mike Leigh. Zástupkyní české kinematografie bude herečka Iva Janžurová. Oba umělci převezmou v Uherském Hradišti Výroční cenu AČFK.

44. Summer Film School Uherské Hradiště introduces new visual style. It’s author is graphic designer Marketa Steinert. Marketa conceived visual style as a jungle. The main idea is that Summer Film School 2018 will become your guide through the jungle of films.

Zdroj a foto: marketasteinert.com, lfs.cz, linkedin.com