Článek

Letní filmová škola Uherské hradiště má na plakátech švédský stůl — autory jsou Markéta Steinert a Do Hoai Nam

Letní filmová škola se pomalu, ale jistě blíží. Proběhne již tradičně v samotném srdci Slovácka, v Uherském Hradišti, na přelomu července a srpna – od 28. července do 6. srpna 2017. Jak je na LFŠ dobrým zvykem, její hlavní programový blok, Fokus, se zaměřuje na národní kinematografii vybraného státu. V rámci 43. ročníku si dramaturgický tým festivalu připravil pro filmové nadšence i laiky skutečnou lahůdku – švédskou kinematografii. Tomu odpovídá i vizuální styl akce, jehož jsou letos autoři Markéta Steinert a Do Hoai Nam. Na plakátech tak máte možnost vidět lahůdky švédského stolu, jež nafotila Marta Palasová.

Mě osobně baví přirovnat švédský film ke švédskému stolu“, dodává hlavní dramaturg Jan Jílek. „Je to soubor malých delikates, ze kterého si dokáže vybrat každý a zároveň se nikdo nedokáže přejíst“, komentuje s úsměvem.

Švédsko dalo světu zásadní věci – masové koule, IKEU, modrooké drsňáky a švédskou trojku. Tohle severské království ani pod žlutomodrými dresy neschová citlivé a rozervané duše se smyslem pro kvalitní kinematografii. A i když to není není úplná gastro země, vymyslela a předala světu prezentaci jídla, která změnila letní dovolenou tisícům českých rodin nejen v Chorvatsku. Jen blázen by chtěl kontinentální snídani, když může mít švédský stůl!

Je libo rybičku nebo horůrek?

Vizuální styl 43. ročníku LFŠ je metaforou švédského stolu, tedy něčeho notoricky známého, co přesahuje hranice tohoto státu. S nadsázkou vyjadřuje rozmanitost dramaturgického plánu festivalu, komunikuje funkčně a úsporně bez zbytečných kudrlinek. Ze svěžích barev lákavých pochutin vystupuje výrazná typografie. Bezpatkové písmo LFŠ Circular Pro je ležérně umístěno na čistém bílém stole.

Jdu si ještě pro ty jednohubky, nemám Ti něco vzít? Prostě pro každého něco. Ať už jsi spíš na jídlo nebo na kulturní potravu, dodávají autoři vizuálů — Markéta Steinert a Do Hoai Nam

Ukázky vizuálního stylu

Kompletní program Letní filmové školy a veškeré informace najdete na webu lfs.cz, který dostal od května nový kabát.

Zdroj a foto: lfs.cz