Článek

Konference By Design v Bratislavě představí špičky grafického designu, vstupenky kupujte s předstihem

V květnu Bratislava ožije grafickým designem — 20. května 2017 bude slovenské hlavní město hostit konferenci By Design, na které se už tradičně sejdou špičky grafického designu a to nejen na pódiu, ale i v hledišti. Ještě nejsou potvrzeni všichni řečníci, nicméně pořadatelům už potvrdil účast zakladatel Frog design Hartmut Esslinger, prezidentka organizace AIGA Debbie Millman, hlavní designér a zakládající člen Google UXA Jonathan Lee, Tilman Solé a Loran Stosskopf  ze studia MUCHO, britský editorial designér Mark Porter a zakladatelka barcelonského studia Hey Verònica Fuerte.

Letos se pořadatelé rozhodli pro změnu lokality konference a návštěvníky tak přivítá Mestské divadlo Pavla Országha-Hviezdoslava, které slibuje jednak lepší dostupnost a také větší kapacitu. Ta se bude jistě hodit, protože v loňském roce byly vstupenky beznadějně vyprodány téměř 2 měsíce před začátkem konference. Pokud tedy nechcete na akci chybět, doporučujeme si vstupenky koupit v předstihu. Tištěné vstupenky v  limitované edici za 200 Euro jsou již vyprodané, k mání jsou však ještě elektronické vstupenky za 250 Euro.

Hartmut Esslinger

Legenda průmyslového designu a zakladatel Frog Design. Je známý hlavně díky své práci pro Apple — včetně designu původního počítače Macintosh a vytvoření designového jazyka „Snow White“. Jeho portfolio obsahuje práce jako globální strategie a branding pro Lufthansu, UI design a branding pro Microsoft Windows, corporate identity pro SAP a mnoho dalších. Jeho mantrou je „forma následuje emoci“.


Debbie Millman

Designérka, spisovatelka a umělkyně. Je autorkou šesti knih o designu a brandingu. V podcastu „Design Matters“ rozmlouvala s již přes 300 umělci a kreativci. Je pravidelnou přispěvatelkou do časopisů jako Fast Company nebo The New York Times. Debbie je creative & editorial director časopisu Print a prezidentkou AIGA.


Jonathan Lee

Hlavní designér a zakládající člen Google UXA, multifunkčního designového týmu v rámci Google. Vedl také tým pro Material Design a byl kreativním ředitelem rebrandingu Google. Předtím pracoval jako Art Director v 2×4, kde spolupracoval se značkami jako Moma, Nike nebo Prada. Jeho práce byly oceněny D & AD. Je členem a prezidentem Aiga New York.


MUCHO

Studio zaměřené na vizuální komunikaci a grafický design s pobočkami po celém světě – od Barcelony až po San Francisco. Mezi jejich práce patří například návrh identity a komunikace pro Fundació Joan Miró, návrh konceptu Wallpaper* City Guides, redesign Packaging pro Dell a mnoho dalších. Jejich cílem vytvořit vždy tu nejlepší vizuální komunikaci, která pomůže byznysu vyniknout.


Mark Porter

Mark je jedním z předních světových editorial designérů a spolupracoval na rebrandingu mnoha světových zpravodajských značek včetně Guardian nebo RTL. Mark je má dlouholeté zkušenosti s tvorbou vizuálních identit pro multi-kanálové digitální zpravodajské platformy.


Verònica Fuerte

Designérka z Barcelony a zakladatelka studia Hey, které se zaměřuje na grafický design a ilustrace. Jsou dodavateli kreativních konceptů pro značky jako jsou Apple, Monocle, Penguin Random House a další. Za svoji práci byla oceněna v ADC Young Guns a ukázky její práce se objevují v prestižních médiích.

Podrobné informace přednášejících, lokalitě a vstupenkách se dozvíte na webových stránkách. Aktuální informace pak i na Facebooku či Instagramu.

Pokud byste se chtěli před konferencí „nažhavit“ rozhovory s přednášejícími, lze si zakoupit publikaci Backstage Talks. Najdete v ní rozhovory s přednášejícími z předchozích ročníků konference — Michael Wolff, Jessica Walsh, Erik Spiekermann a dalšími.

Zdroj a foto: bydesignconf.com
Foto: Peter Simoník