Článek

Karlovarský festival představil plakát 53. ročníku od Studia Najbrt

Vedení karlovarského festivalu představilo na tiskové konferenci plakát 53. ročníku. Jeho autorem je tradičně Studio Najbrt a pojalo ho jako hru s číslicemi 53.

Za Studio Najbrt pracoval na vizuálu designer Marek Pistora, mimo jiné autor oblíbeného motivu „prasátka“ ze 49. ročníku. Tentokrát zobrazuje hru čísel 5 a 3, což odkazuje nejen na 53 ročník, ale i na 35 mm filmy. Právě z 35 mm filmu bude promítán úvodní snímek festivalu — Lásky jedné plavovlásky od nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana.

Právě jsme v hotelu Augustine Prague odhalili vizuál pro letošní ročník MFF KV!

Zveřejnil(a) Karlovy Vary International Film Festival dne 23. duben 2018

„Tentokrát stavíme na nostalgii po celuloidovém filmu, jenž byl inspirací pro grafickou podobu plakátu, ve kterém možná najdete číslo 53. Úvodní film Lásky jedné plavovlásky Miloše Formana bude promítán z 35 mm pásu. Je všechno jenom náhoda?“ uvádí Studio Najbrt na svém webu.

V nové znělce, která bude slavnostně představena na zahájení 53. ročníku MFF Karlovy Vary, uvidíme loňského držitele Ceny prezidenta MFF Karlovy Vary, oscarového herce Caseyho Afflecka. Natáčení se opět ujal dlouholetý autor karlovarských znělek, režisér Ivan Zachariáš.

Plakáty tří předchozích ročníků:

Filmový festival Karlovy Vary odtajnil logo a plakáty 52. ročníku, autorem je tradičně Studio Najbrt

Najbrti na tiskovce představili plakáty karlovarského festivalu. Máme všechny tři.

Karlovarský filmový festival představil logo 50. ročníku

Zdroj a foto: najbrt.cz, kviff.com