Článek

Festival Struny podzimu představil plakát a vizuální styl — autorem je opět Studio Najbrt

Hudební festival Struny podzimu čeká letos 22. ročník. Nabídne premiéry napříč žánry a vystoupí na něm například otec minimalismu Terry Riley, soulová zpěvačka Lizz Wright, bluegrassoví Punch Brothers nebo flamenkovo-karibské duo Tomatito a Camilo. Autorem plakátu i celého vizuálního stylu je stejně jako v loňském roce Martin Vácha ze Studia Najbrt.

Plakáty jsou vytvořeny v různých variacích „deformace“ písma:

Struny podzimu založili v roce 1996 v době prezidentování Václava Havla tehdejší kurátoři hudebního programu Hradu Marek Vrabec a Martin Pechanec. Již v prvních osmi letech ještě na Hradě na sebe Struny podzimu upozornily originálním programem a výjimečnými koncerty jako byl recitál Cecila Taylora, česká premiéra Michaela Nymana nebo koncert Jana Garbareka s Hilliard Ensemblem. Během 22. ročníku festivalu seznam premiérových vystoupení rozšíří mj. Terry Riley, Egberto Gismonti, Daniel Lanois & Venetian Snares, Andy Irvine & Paul Brady, Open Mike Eagle, Lizz Wright Punch Brothers a další.

 

„Letošní program jen potvrzuje, že Struny podzimu každoročně prokopávají cestu k rozšiřování hudebních obzorů. Festival uvádí hudbu, kterou jinde neuslyšíte a každý festivalový koncert je událostí svého druhu a žánru,“ doplňuje prezident festivalu a jeho spoluzakladatel Marek Vrabec.

V loňském roce se festival po roční pauze vrátil s obměněným týmem a novou vizuální identitou, jejíž autorem je Studio Najbrt. Martin Vácha struny rozčesal a natočil do loga S. Podobně jako v loňském roce si i letošní vizuální styl hraje s výraznou typografií a písmem, které čas od času ujede z vytyčené linie jako malý glitch.

 

Logo festivalu

 

Další práce Martina Váchy ze Studia Najbrt:

Národní galerie už bez lva. V soutěži na nové logo zvítězilo Studio Najbrt

Sklárna Rückl má nové logo i web od Studia Najbrt

Zdroj a foto: najbrt.cz, strunypodzimu.cz