Článek

Dortová bitva na plakátech festivalu Finále Plzeň od uskupení Družina

Jubilejní ročník filmového festivalu Finále Plzeň se uskuteční v termínu od 20. až 26. dubna 2017, během kterého oslaví své 30. výročí. A právě narozeninová oslava se stala hlavním námětem celého letošního vizuálního stylu, jehož tvářemi jsou Pavel Liška a Jana Plodková. Na plakátech jsou herci zachyceni v momentě, kdy na ně letí šlehačkový dort.

Autorem vizuální koncepce i znělky pro 30. ročník festivalu je kreativní uskupení Družina v čele s režisérem Janem Látalem. Pro tuto kampaň Družina vymyslela také trefné motto: „Ročník, který vás zasáhne“.

Ročník, který vás zasáhne

Po loňské úspěšné kampani “Domácí práce” chtělo studio Družina udržet sebevědomý a veselý tón kampaně a oslavit tak třicetileté výročí festivalu.

Ukázku vizuálu z roku 2016

„Pořadatelé, Eva a Petr Veruňkovi nechtěli, aby Finále Plzeň uvízlo ve vzpomínkách na minulost a tak jsme se rozhodli oslavit 30. narozeniny po svém. Natočili a nafotili jsme narozeninový večírek, který se promění v dortovou bitvu. Při natáčení bylo použito asi 40 dortů a ani jeden se nesnědl,“ říká autor vizuálu a znělky režisér Jan Látal.

„Více než o vyšperkovanou oslavu nám jde o filmové umění, více než o běžnou zábavu jde o pořádný zážitek. A tak naše znělka ctí filmařské řemeslo jak formálně, tak i scénářem. Letošními tvářemi kampaně jsou Jana Plodková a Pavel Liška. Právě oni jsou v sérii vizuálů těmi, komu ve fotografické sekvenci nakonec na tváři přistane narozeninový šlehačkový dort. Kampaní jsme chtěli vzdát hold starým filmovým groteskám, ale učinili jsme tak v novém moderním hávu,“ popisuje Jan Látal, který se svým týmem skupiny Družina, spolupracuje s Finále Plzeň již potřetí.

Znělka bude zveřejněna v polovině března, zahráli si v ní také Petra Nesvačilová, Ondřej Cihlář, Petra Horváthová a další.

Vyrobilo studio DRUŽINA.

Kampaň:

Koncept: Michaela Klakurková, Jan Látal, Jan Žaloudek, Alžběta Kubrová
Copywrigting: Michaela Klakurková

Vizuál:

Fotografie: Michaela Klakurková, Jan Žaloudek
Grafický design: Jan Žaloudek

Video:

Režie a střih: Jan Látal
Kamera: Tomáš Jelínek
Set design: Jan Žaloudek
Produkce: Magdalena Sochorová

Více informací o festivalu získáte na webové stránce nebo na Facebooku.

Zdroj a foto: festivalfinale.cz