Článek

Do Bratislavy se po roce sjedou špičky grafického designu, konference By Design je opět vyprodaná

Rok se sešel s rokem a Bratislava v sobotu 20. května opět přivítá elitu světového grafického designu. Konference By Design se bude konat už čtvrtým rokem a stejně jako všechny předchozí ročníky, je i ten letošní beznadějně vyprodaný — tentokrát už dva měsíce před začátkem akce. To i přesto, že pořadatelé letos navýšili kapacitu přesunem do historického centra Bratislavy, konkrétně do Mestského divadla Pavla Országha-Hviezdoslava.

Klid před bouří. Mestské divadlo Pavla Országha-Hviezdoslava čeká nával — už dva měsíce předem je vyprodáno

8 přednášek, rozhovor a goodbye drink

Na návštěvníky budou čekat přednášky od špiček světového designu:

Hartmut Esslinger

Zakladatel legendy Frog Design a mimo jiné i designér původního Macintoshe.

Mark Porter

Jeden z nejlepších editoriál designérů na světě. Pracoval pro značky Guardian nebo RTL.

Studio Mucho

Pobočky tohoto grafického studia najdete v Barceloně, Paříži, San Franciscu a New Yorku. Svoje práce přijedou představit jeho zakladatelé — Tilman Solé a Loran Stosskopf.

Jonathan Lee

Designér, který stojí za fenoménem Google Material Design. Mimo jiné byl kreativním ředitelem rebradingu Google, který proběhl před časem.

James Jarvis

Britský umělec, tvůrce vinylové postavičky Martin a mnoha dalších. Spolupráce s brandy Nike nebo Coca Cola.

Debbie Milman

Autorka několika knih o designu, kreativní ředitelka Print Magazine a znát ji můžete i z podcastu Design Matters, který má už úctyhodných 281 epizod. Další rozhovor zažijete na vlastní oči přímo na jevišti, kde bude jejím hostem Jonathan Lee z Google.

Rejane Dal Bello

Brazilská designérka, v Londýně má vlastní studio. Dříve působila ve studiu Dumbar nebo Wolff Olins.

Josh Higgins

Design Director vítězné prezidentské kampaně Baracka Obamy v roce 2012 a v současné době kreativní ředitel Facebooku.

Přednášející na konferenci By Design 2016

Jak získat lístek na poslední chvíli?

Konference je sice vyprodaná, ale jsou ještě dva způsoby jak se na konferenci dostat. Do 18. května v poledne máte možnost soutěžit o lístek na stránkách Red Bull Slovensko — stačí tipnou správně odpovědi. Další možností, je zařadit se na čekací listinu, jestli se nějaké místo uvolní. Je nám jasné, že to nejsou kdovíjaké možností, ale my jsme vás v únoru varovali :)

Publikace Backstage Talks

Součástí konference je i publikace Backstage Talks. Její první vydání (červené) bylo poprvé v prodeji na minulém ročníku, kde se po něm jen zaprášilo. Přináší rozhovory s přednášejícími z předchozích ročníků a v novém (modrém) vydání najdete jména jako Tobias van Schneider, Oliviero Toscani, Peter Biľak a několik dalších. V prodeji bude na konferenci a k sehnání, i prolistování, bude i ve dvou pražských knihkupectvích — Book Therapy a PageFive. Cena je vcelku lidových 12 éček.

Konferenci organizuje občanské sdružení BACK-SPACE a studio Milk Design Directors.

Zdroj a foto: bydesignconf.com