Článek

Časopis Font 172 — Zdravotní pojišťovny

Tak trochu psychedelickou obálkou vás přivítá nový Font s číslovkou 172. Jeho hlavním tématem je vizuální styl zdravotních pojišťoven, naštěstí nejen těch českých. Kromě toho si můžete přečíst rozhovor s Petrou a Martinem ze studia PUK-PUK. Právě Petra je autorkou obálky. Jinak je nové číslo dost o fotografiích, ale najdete v něm tradičně i spoustu informací ze světa grafického designu.

https://www.instagram.com/p/CFOmkZ3HcJo/

Hlavní téma: zdravotní pojišťovny

Všechny zdravotní pojišťovny nabízí v podstatě stejný produkt, měly by se tedy o to víc snažit odlišit se alespoň vizuálním stylem. Na pěti stranách najdete ukázky komunikace jak českých, tak zahraničních pojišťoven. Podrobněji se dočtete o pojišťovnách Technici a Oscar. V hodnocení log vyhrála pojišťovna Aetna z USA.

Rozhovory

Kdo by řekl, že v Uherském Ostrohu mají špičkové grafické studio? Jmenuje se PUK-PUK a jejich tvorbu si můžete prohlédnout v rámci velkého osmistránkového rozhovoru. Vznik obálky je podrobněji popsán v seriálu Krok za krokem. Fanoušci fotografie ocení rozhovor s Janem Svatošem, který fotí, ale i natáčí dokumenty. Co nového ve fotobankách se dozvíte v šesti krátkých rozhovorem s jejich zástupci.

Články

Tak trochu mimo téma čísla, ale rozhodně zajímavé jsou články o novém logu Pedagogické fakulty UK a Pivovarů Hostivar. O používání moderních písem v časopisech píše Filip Blažek a typograf Tomáš Brousil hodnotí loga seriálů z Netflixu. Dále si můžete přečíst reportáž z mezinárodní přehlídky knižního designu v Praze a pozvánku na výstavu fotografa Antonína Kratochvíla od kurátorky výstavy Pavlíny Vogelové. Jaké jsou trendy v designovaní e-mailových newsletterů prozradí Richard Krejčí. A zajímavý je i článek o věžích jako ústředním tématu znaků měst či jejich log.

Technologické novinky a krátké zprávičky ze světa grafického designu najdete tradičně na několika posledních stranách Fontu. Zúčastnit se můžete i soutěže, ve které máte za úkol poznat logo. Kompletní výpis všeho, co v novém Fontu najdete, je k dispozici na stránkách časopisu, stejně tak informace o tom, kde si lze Font koupit či předplatit.

Zdroj a foto: font.cz