Článek Zdarma

Užitečné nástroje zdarma

CloudConvert

Užitečný online nástroj, který umožní převést cokoli do čehokoli. Velmi dobře funguje například ve chvíli, kdy máte tunu SVG souborů a potřebujete pro ně vytvoři další tunu zástupných PNG souborů. Nicméně poradit by si měl i s audio/video soubory, fonty, dokumenty nebo ebooky. Celkem podporuje 214 formátu a to už je slušné číslo.

cloudconvert

Vyzkoušejte na cloudconvert.com


Be Focused

Pokud pracujete v režimu Pomodoro, pak se bez pořádné minutky, která vám počítá 25 minutové intervaly neobejdete. Osobně jsem jich vyzkoušel už několik a každá měla menší či větší mouchy. Nakonec jsem zakotvil u aplikace Be  Focused. V základní verzi je zdarma jen s malou reklamou (tu nevnímate pokud pomodoro spouštíte kláveou zkratkou). Na Be Focused se mi líbí klávesová zkratka pro puštění/přerušení/zastavení odpočítávání. Možnost si udělat seznam projektů, na které pomodoro „trackujete“ a hezké reporty, které aplikace generuje. Vše v maximálně jednoduchém a přehledném designu. V pro verzi se vám synchronizuje i mezi zařízeními.

pomodoro

Stahujte v App Store


Ionicons

Ionicons je sada více než 600 ikonek, které jsou k dispozici zdarma. Původně byly vytvořeny pro Ionic Framework, což je SDK pro mobilní web. Nyní jsou zdarma pro jakékoli (i komerční) použití. Sympatické na nich je také to, že jsou k dispozici v několika formátech – včetně SVG či si je můžete nainstalovat jako font. Což se mi osvědčilo úplně nejlépe například v Axure, kde používám Font Awesome (ten má teď po aktualizaci k dispozici 634 ikon).

ionicons

Stahujte z ionicons.com


Máte-li tip na další užitečný nástroj či aplikaci, dejte nám vědět do komentářů pod článkem.